Генеральна прокуратура України вже третій рік розслідує провадження щодо фальсифікації листа, який відіграв важливу роль у відмові Іспанії екстрадувати колишнього міністра фінансів України Юрія Колобова. Про це йдеться у фільмі Слідства.Інфо “Генеральна домовленість”, презентованому 9 червня.

Восени 2015 року іспанський суд отримав лист від Генеральної прокуратури України з підписом заступника Генпрокурора Юрія Столярчука, у якому йшлося, що Юрій Колобов фігурує у кримінальному провадженні не як підозрюваний, а як свідок. Хоча на той момент в Україні вже понад рік тривало розслідування у справі про виділення з бюджету 220 млн грн на створення ліній телефонного спецзв’язку, які мав побудувати уже приватизований “Укртелеком”. Юрій Колобов фігурував у цій справі як підозрюваний і йому загрожувало від 7 до 12 років ув’язнення в Україні.

Після отримання зазначеного листа від Генеральної прокуратури, іспанські правоохоронні органи звільнили Юрія Колобова, який на той момент вже вісім місяців перебував у в’язниці. Іспанія затримала його, оскільки колишній міністр підозрювався у важкому злочині в Україні і українська сторона вимагала його екстрадиції. Однак, після зазначеного листа Колобова звільнили з-під варти і Україні не видали.

Невдовзі Генпрокуратура заявила, що не відправляла такий документ і у грудні 2015-го порушила кримінальне провадження за фактом підроблення листа. У реєстрі судових рішень вказано, що лист до іспанського суду надали адвокати Колобова. Сам колишній міністр у інтерв’ю Слідству.Інфо свою причетність до фальсифікації листа заперечив і сказав, що цей лист йому більше нашкодив, ніж допоміг.

Журналісти Слідства.Інфо звернулися до іспанського суду та прокуратури з проханням надати копію документа, однак не отримали відповіді. Іспанські адвокати, які на той момент представляли інтереси Колобова, відмовилися коментувати справу, пославшись на адвокатську таємницю.

Тим часом, розслідування щодо підробленого листа триває вже 2,5 роки. Згідно з реєстром судових рішень, останнє просування у цій справі датоване липнем 2016 року. Генпрокуратура проігнорувала запитання у запиті Слідства.Інфо щодо руху у справі. Заступник Генпрокурора у інтерв’ю назвав історію з листом “прикрим випадком”, а також зазначив, що про хід розслідування станом на сьогодні йому нічого не відомо.

Сьогодні екс-міністр часів Януковича Юрій Колобов живе в Іспанії

Невдовзі після випадку із фальсифікованим листом справу Юрія Колобова перекваліфікували, а у лютому 2018 року взагалі закрили, всі підозри з колишнього міністра зняли.