Марія Горбань, Слідство.Інфо

Головне Управління Нацполіції більше не розслідує замах на вбивство одеського активіста і політика Олега Михайлика. Про це Слідству.Інфо стало відомо з відповіді на запит Генеральної прокуратури.

“…підслідність у кримінальному провадженні (…) визначено за слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Одеській області”, — йдеться у документі.

Зазначимо, що в грудні 2018 року справу про спробу вбивства передали до Києва, щоб забезпечити більш якісне розслідування. Про це повідомляв, зокрема, і сам Олег Михайлик. Підставою для цього начебто стали скарги потерпілого та підозрюваних.

Відповідь Генеральної прокуратури на запит Слідства.Інфо по справі Олега Михайлика

“Ми писали скарги на те, що слідство заангажоване, і як мені відомо, на якість досудового слідства скаржилися і потерпілі. Я думаю, що сукупно це могло стати підставою для зміни підслідності”, — казав тоді адвокат підозрюваних Володимир Поярков.

Інформацію про те, що справу Михайлика знову передали в Одесу, підтвердив Слідству.Інфо адвокат активіста Вадим Оксюта.

“За нашою інформацією, генпрокурор Луценко напередодні підписав постанову і справу передають в Одесу”, — сказав Оксюта.

На його думку, зміна підслідності пов’язана зі звітуванням Луценка перед Верховною Радою.

“Можливо, Луценко “підчищає” всі справи і висяки перед звітом у Верховній Раді, щоб знати, що у нього все буде добре”, — додав адвокат активіста.

Олег Михайлик відомий боротьбою проти незаконних забудов на морському узбережжі, він активно критикує діяльність міського голови Одеси Геннадія Труханова.

Напад на одеського громадського діяча стався ввечері 22 вересня минулого року. Йому прострелили груди в ста метрах від будівлі обласної поліції. Куля пробила руку, роздробила ребро й порвала артерію. Олег Михайлик переніс клінічну смерть, утім, попри важкі травми, вижив.

У січні німецькі лікарі провели операцію й видалили кулю з легені Олега Михайлика, яка залишалася в його тілі близько чотирьох місяців після замаху. Куля може стати важливим речовим доказом. Утім, наразі результатів її експертизи ще немає.

Після злочину Слідство.Інфо працювало на місці події та детально описало, що трапилося.

Нещодавно також журналісти отримали документи, в яких вказано, звідки стріляли в Михайлика. Слідство.Інфо співставило цю інформацію з записами відеокамер, які показують, де були підозрювані в момент замаху. Виявилося, що позиція офіційного слідства щодо підозрюваних викликає сумніви.