Київський апеляційний суд відсторонив від посади члена президії Національної академії аграрних наук (НААН) Василя Петриченка, який раніше був президентом академії.

Рішення за скаргою Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ухвалили 14 травня, повідомляє «Слово і Діло».

Василя Петриченка, за даними ЗМІ, підозрюють у причетності до заволодіння понад 13 гектарами землі під Києвом у Гатному й замаху на заволодіння ще півгектаром. Землю поділили на 144 ділянки, які мали відійти працівникам академії, співробітникам СБУ й пов’язаним з ними людям.

Сьогодні такий шматок землі в Гатному можна придбати приблизно за 25 тисяч доларів.

Апеляційний суд Києва. Владислав Мусієнко / УНІАН

Як раніше встановило Слідство.Інфо, частиною землі Аграрної академії під Києвом володіють родичі президента НААН, аграрії та співробітники СБУ, зокрема й заступник голови Служби безпеки Вадим Поярков. По 10 соток приватизували колишні сбу-шники Дмитро Шишолін, Олександр Шметан, Владислав Гадіон, який нині працює заступником гендиректора з безпеки Укроборонпрому. 10 соток приватизував 2014-го року й колега Гадіона Олексій Макайда — нині заступник начальника управління державного концерну.

НАБУ розслідує справу щодо виділення земель академією з 2017-го року. Детективи вважають, що посадовці наукової організації вивели з державної власності близько 100 гектарів землі в Київській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Особливо цінні: як співробітники СБУ отримали землю під Києвом