Марія Горбань, Слідство.Інфо

Печерський райсуд Києва дозволив слідчим Державного бюро розслідувань (ДБР) провести обшуки в Національному антикорупційному бюро у справі розслідування корупції в Укроборонпромі. Про це йдеться в ухвалі суду.

Що обшуки в Національному антикорупційному бюро вже проводяться, підтвердили в прес-службі ДБР. Водночас у НАБУ відмовилися коментувати це.

Згідно з ухвалою суду, ДБР отримало доступ до документів, які стосуються залучення колишнього агента НАБУ Євгена Шевченка до слідчих дій у справі розкрадань в Укроборонпромі. А також доступ до кримінального провадження щодо цієї справи.

Табличка на будівлі Державного бюро розслідувань, Київ, 30 січня 2019 року. Іванов Олексій / УНІАН

Про розкрадання в Укроборонпромі стало відомо після розслідування Bihus.Info. Журналісти з’ясували, що син тодішнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор разом з другом Віталієм Жуковим й Андрієм Рогозою контрабандою поставляли оборонним підприємствам України російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними в кілька разів цінами через компанію з ознаками фіктивності «Оптимумспецдеталь». Розмір розкрадань, за даними журналістів, — щонайменше 250 мільйонів гривень.

За інформацією розслідувачів, про схему контрабандного постачання деталей знали також у НАБУ. Саме тому 2016 року детективи бюро внесли «Оптимумспецдеталь» до переліку фіктивних фірм. Але після втручання Жукова наступного ж дня компанію виключили з переліку фіктивних. НАБУ також надало «Оптимумспецдеталі» довідку про те, що її ніколи не включали до цього списку.

Журналісти також з’ясували, що причетним до розкрадань міг бути й помічник нардепа Семенченка Євген Шевченко, який на той час співпрацював з НАБУ. Шевченко підтвердив, що заробляв на постачанні деталей разом з Рогозою, з яким, за його словами, вони «дружать уже багато років».

Після публікації розслідування журналістів, у НАБУ заявили, що вже займалися деякими фактами корупції в оборонній сфері, про які йдеться матеріалі.

Як повідомила Слідству.Інфо членкиня Ради громадського контролю при НАБУ Злата Сімоненко, 23 квітня дисциплінарна комісія розглядатиме притягнення до відповідальності всіх працівників НАБУ, «в яких була дія або бездіяльність щодо нерозслідування корупції в Укроборонпромі».

«Комісія розглядатиме дії детективів Олега Борисенка, Дмитра Литвиненка, який безпосередньо складав усі документи щодо «Оптимумспецдеталі», керівника детективів Андрія Калужинського та першого заступника директора НАБУ Гізо Углави», — сказала Сімоненко.

Після розгляду комісія рекомендуватиме дисциплінарне стягнення. Як пояснила Симоненко, це може бути догана, невиплата премії або звільнення.

«Остаточне рішення ухвалює Артем Ситник», — сказала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глава НАБУ Артем Ситник нібито отримував неправомірну вигоду 500 тис доларів — Дмитро Крючков