Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржить виправдувальний вирок міському голові Одеси Геннадію Труханову та іншим фігурантам справи щодо придбання будівель заводу «Краян».

Про це повідомила пресслужба САП.

«Після ознайомлення з повним текстом вироку, прокурорами САП буде подано апеляційну скаргу на вказане рішення суду», — йдеться в повідомленні.

Малиновський райсуд Одеси 9 липня виправдав міського голову Одеси Геннадія Труханова у справі про розкрадання 93 мільйонів гривень з бюджету міськради під час придбання будівель заводу «Краян». Ці приміщення одеська міськрада придбала 2016 року. За інформацією НАБУ, ймовірно за будівлі заводу переплатили в 17 разів.

До оборудки нібито залучили оцінника, який визначив завідомо завищену ціну за будівлі «Краяну» — 185 мільйонів. Хоча компанія UAB Naster, яка, на думку слідчих, також залучена до схеми, раніше на державному аукціоні придбала весь комплекс будівель заводу за 11,5 мільйонів гривень. Приміщення заводу продавала міськраді компанія «Девелопмент Еліт», яка потім намагалася вивести кошти на рахунки ймовірно фіктивної компанії «А Моторс Плюс». Але правоохоронці встановили, що договір був фіктивним і встигли арештувати кошти.

Міський голова Одеси Геннадій Труханов, вересень 2018 року. Скріншот з відео Слідства.Інфо

Справа «Краяну» — не єдина, в якій фігурує одеський міський голова. Труханов згадується у справі про розкрадання коштів при ремонті доріг та у справі Одеського аеропорту. А нещодавно САП закінчила розслідування щодо недостовірного декларування. За даними слідства, Труханов не задекларував майна на понад 50 мільйонів гривень, йому вже вручили обвинувальний акт.

Труханов також фігурував і в журналістських розслідуваннях. Журналісти Слідства.Інфо спільно з OCCRP з’ясували, що в офшорних документах, через які Труханов контролював свої компанії, він був зазначений як громадянин Росії. А база даних російської Федеральної податкової служби містить ідентифікаційний номер платника податків Труханова.

Сам міський голова Одеси заперечував, що має російське громадянство, однак журналісти знайшли копію оригіналу його російського паспорта. А також дізналися, що мати Труханова має дорогу квартиру в Москві, яку той також не задекларував. Детективи НАБУ долучили матеріали про московську нерухомість до справи. 

До того ж, родина Труханова володіє й елітною нерухомістю в Лондоні. Як розповідало раніше Слідство.Інфо, його дружина та старша донька придбали трикімнатну квартиру в одній з розкішних Лондонських новобудов Чілтернс (Chilterns) у центрі міста.

Табличка «Спеціалізована антикорупційна прокуратура» на будівлі відомства в Києві. Соколовська Інна / УНІАН