Марія Горбань, Слідство.Інфо

Екс-голові Державної фіскальної служби Роману Насірову продовжили запобіжний захід ще на 60 днів. Він надалі не може без дозволу виїздити за межі Київської області та має з’являтися до суду. Закордонні паспорти екс-фіскала залишаються вилученими. Про це повідомляє “Судовий репортер”.

Романа Насірова підозрюють у незаконному наданні відстрочки податкового боргу трьом компаніям, яких детективи НАБУ називають учасниками газової оборудки. На думку офіційного слідства, екс-голова Фіскальної служби діяв у інтересах Олександра Онищенка, який зараз переховується за кордоном. Таким чином, на думку правоохоронців, дії Романа Насірова призвели до збитків державі на суму майже два мільярди гривень.

На початку травня 2017-го суд ухвалив для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, але з можливістю внесення застави. Вже 13 травня його дружина внесла заставу у рекордному на той час розмірі – 100 мільйонів гривень – після чого екс-фіскала відпустили з-під варти, але заборонили виїжджати за межі Києва і вдягнули електронний браслет. Згодом Насірову все ж дозволили зняти електронний браслет і дозволили виїжджати за межі міста.

Сам Роман Насіров всі звинувачення заперечує.

Тим часом адвокат Насірова Костянтин Дорошенко розповів, що прокурор продовжує зачитувати екс-фіскалу обвинувальний акт. Обвинувальний акт складено вже давно і він перебуває на розгляді суду. Втім документ нараховує 744 сторінки. “Прокурор має оголосити цей обвинувальний акт повністю. Зараз прочитано лише близько 370 сторінок”, – розповів Дорошенко Слідству.Інфо.

Також запобіжний захід продовжили і для керівника Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова, якого разом із Насіровим підозрюють у зловживанні службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків. Він, як і екс-голова ДФС, не може без дозволу покидати Київську область та повинен з’являтися за викликом суду, але йому повернули його закордонний паспорт.

(Головне фото: Роман Насіров. Джерело: LIGA.net)