Арештований будинок у центрі Києва на понад шість тисяч квадратних метрів незаконно переписали на компанію з Сейшельських островів. Раніше нерухомість була у власності родини екснардепа Шепелева. 

Зміна власника, попри заборону проводити будь-які операції, відбулася через ймовірну причетність до цієї історії співробітника Мін’юсту Сергія Мурихіна. Про це “Слідство.Інфо” дізналося з Єдиного державного реєстру судових рішень.  

Приміщення площею в понад шість тисяч квадратних метрів перереєстрували у 2018 році. Раніше воно належало дружині ексрегіонала Олександра Шепелева. Його звинувачують у розкраданні понад 200 мільйонів гривень “Родовід банку”, а також у замовленні декількох убивств правоохоронців. Через це у 2017 році суд наклав арешт на власність його родини і заборонив вчиняти будь-які дії щодо цього будинку. У подальшому приміщення могло відійти державі. 

Однак, як з’ясували слідчі, незадовго після арешту приватний нотаріус скасував його. Підставою для цього стали підроблені судові рішення. Будівлю одразу перереєструвати на Сейшельську компанію “Амітел Холдінг Лімітед”. Правоохоронці вважають, що ця фірма підконтрольна Шепелеву. 

Читайте також: Як більше 200 тисяч документів зникли з судового реєстру

Незабаром суд вдруге наклав арешт на цю нерухомість. Однак його знову зняли з будівлі за такою схемою. За версією правоохоронців, до цього причетний співробітник Міністерства юстиції Сергій Мурихін. У 2018 році поліція навіть обшукала його помешкання. 

Сергій Мурихін у Міністерстві юстиції обіймає посаду заступника відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби. У 2017 році його ім’я вже лунало у ЗМІ. Ішлося про те, що держвиконавець Мін’юсту отримав заробітну плату в понад мільйон гривень. Міністр юстиції Денис Малюська зазначив “Слідству.Інфо”, що йому не відомо про ймовірну причетність свого співробітника до незаконного відчуження майна. 

Читати більше: Як “чорний” реєстратор переписав будівлю Верховної Ради на людину з окупованого Луганська