Президент Петро Порошенко підписав укази про призначення Валентини Сімоненко, Сергія Слинька та Вікторії Мацедонської суддями Верховного суду. Слідство.Інфо дізналося про це із сайту Адміністрації Президента.

Минулого року відбувся конкурс до Верховного Суду, за результатами якого обрали 115 суддів. Також призначення ще трьох суддів відклали. Вчора президент Порошенко видав указ, згідно з яким суддями ВС стали ці троє суддів, двоє з них, за оцінками громадськості, – недоброчесні.  

Йдеться про голову Ради суддів, а в минулому суддю старого Верховного суду України Валентину Сімоненко. Вона неодноразово виступала на захист скандальних суддів, зокрема судді-стрілка Олексія Бурана з Одеси чи судді Майдану, сумнозвісна Оксана Царевич. Крім цього, в її арсеналі “заслуг” – засудження е-декларування, а сама суддя Сімоненко не задекларувала корпоративні права свого чоловіка, та зв’язки з тимчасово окупованими територіями.

У своєму мотиваційному листі на посаду судді ВС Сімоненко вдалася до грубих граматичних помилок, що ставить під сумнів її знання державної мови.

Але найцікавіше, що вдалося з’ясувати Громадській раді доброчесності, яка під час конкурсу до ВС оцінювала суддів на відповідність критеріям доброчесності та професійної етики, суддя Сімоненко після російської окупації Криму була зареєстрована платником податків, отримала індивідуальний податковий номер і перебуває на обліку в російських податкових органах.

Ані Вища кваліфікаційна комісія суддів України, ані Вища рада правосуддя “не дискваліфікували” суддю під час конкурсу, а наприкінці минулого року ВРП внесла рекомендацію про призначення судді Сімоненко на посаду. У свою чергу активісти неодноразово зверталися до президента Порошенка, аби він не призначив до ВС  суддю Сімоненко. Тоді президент не дав дожної відповіді, а вже вчора підписав відповідний указ.

Також суддею ВС стане Сергій Слинько. У 2013 році цей суддя у складі колегії підтвердив вирок нинішньому Генеральному прокурору України Юрію Луценку. Тоді міжнародна спільнота виступила із заявою, що в Україні відсутні суди, які дотримуються міжнародних стандартів  щодо справедливого, прозорого і незалежного судового процесу. Правда, вже сьогодні суддя Слинько поповнить лави вже нового Верховного суду.

Також Порошенко підписав указ про призначення Вікторії Мацедонської, яка під час Революції Гідності не побоялася виступити проти заборони мирних зібрань. Утім, через відкриту дисциплінарну справу ВРП не рекомендувала призначати суддю минулого року.

Головне фото – онлайн-видання “Закон і Бізнес”.