Мар’яна Мотрунич, Слідство.Інфо

Полковника СБУ, який разом з керівником Національної аграрної академії наук (НААН) Василем Петриченком спланував виведення земель академії з державної власності в приватну, взяли на поруки. Про це йдеться в ухвалі Солом’янського райсуду міста Києва.

14 березня 2019 року полковнику СБУ повідомили про підозру. 22 березня ухвалою суду його взяли на поруки колеги — начальник управління Департаменту контррозвідки та начальник контррозвідки СБУ Олексій Петров. Принаймні таку посаду Петров обіймає згідно з останнім наказом президента Порошенка.

Підозрюваний повинен прибувати за кожною вимогою до детективів і прокурорів та повідомляти про зміну місця проживання чи місця роботи, а також не має права покидати Київ. Строк дії ухвали до 13 травня 2019.

В ухвалі суду також ідеться, яким чином співробітник СБУ став співорганізатором схеми виведення особливо цінної землі з державної власності в приватну. Від квітня 2013-го протягом року посаду президента академії обіймав Василь ПетриченкоВлітку 2013 року він призначив полковника СБУ радником президії НААН на громадських засадах. 

За даними прокурора САП, у 2013 році Петриченко та полковник СБУ розробили план вилучення цінної землі НААН у Гатному Київської області з державної власності в приватну. У грудні 2013 року понад 15 гектарів поділили на 144 ділянки по 10 соток, а згодом цю землю приватизували.

Полковник СБУ намагався заволодіти 6 ділянками, ринкова вартість яких на той час становила майже 1,5 мільйона гривень.

Слідство.Інфо раніше з’ясувало, що серед нових власників земельних ділянок, що належали НААН опинилися й інші співробітники СБУ. Це заступник голови СБУ Вадим Поярков, його колеги Дмитро Шишолін та Олександр Шметан. А також колишній СБУ-шник Владислав Гадіон — нині заступник гендиректора з безпеки Укроборонпрому. 10 соток приватизував і колега Гадіона Олексій Макайда, який на сьогодні працює заступником начальника управління Укроборонпрому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Особливо цінні: як співробітники СБУ отримали землю під Києвом