Євгенія Моторевська, Дмитро Реплянчук, Слідство.Інфо

Слідчі Національної поліції розслідують можливе перевищення повноважень детективами Національного антикорупційного бюро у справі про підкуп народних депутатів.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на ухвалу з Єдиного реєстру судових рішень.

В основу розслідування НАБУ лягли матеріали з фільму Слідства.Інфо «Клуб книголюбів», в якому журналісти опублікували таємне листування між нардепом Олександром Онищенком і соратниками президента Петра Порошенка щодо підкупу українських парламентарів.

За матеріалами фільму «Клуб книголюбів» журналісти Слідства.Інфо написали заяву про злочин і прийшли на допит до НАБУ у справі Онищенка. Також автори розслідування передали детективам флеш-накопичувач з аудіозаписом розмови з Онищенком у 2016 році й фотознімками переписки, які журналісти зробили з його телефону.

Нацполіція почала розслідування щодо детективів НАБУ 14 травня 2018 року. Поліцейські вважають, що детективи бюро могли перевищити повноваження, коли зареєстрували кримінальне провадження щодо Онищенка.

«Головним слідчим управлінням Нацполіції здійснюється досудове розслідування за фактом перевищення службових повноважень працівником правоохоронного органу, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян та державним інтересам», — йдеться в тексті ухвали.

Слідчий Нацполіції попросив надати доступ до білінгу трьох телефонних номерів «Київстару», якими, ймовірно, користуються двоє детективів НАБУ й адвокат. Це дозволить дізнатися, де перебували й кому телефонували абоненти. Суддя зобов’язав мобільного оператора надати цю інформацію.

 У вересні НАБУ допитало народних депутатів від БПП Ігоря Кононенка та Сергія Березенка, які фігурували в «Клубі книголюбів».

Нині Олександр Онищенко переховується від українських правоохоронців за кордоном. За останньою інформацією Слідства.Інфо, нардеп-утікач перебуває в Іспанії. НАБУ намагається отримати дозвіл на екстрадицію Онищенка в Україну.