Державне бюро розслідувань (ДБР) почало розслідувати ймовірні зловживання службовим становищем детективами Національного антикорупційного бюро. Йдеться про справу щодо можливого незаконного збагачення ексрадника та заступника голови Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова.

Про це Слідство.Інфо дізналося з ухвали Печерського райсуду Києва.

НАБУ розслідувало можливе незаконне збагачення Портнова у 2017-2019 роках, але закрило провадження цьогоріч узимку, коли Конституційний суд декриміналізував статтю. Нацагентство досліджувало ймовірні незаконні виплати Портнову у 2011-2013 роки на 26 мільйонів гривень. 

Як стверджує адвокатка Портнова, НАБУ вказало, що загальний обсяг списань з банківських рахунків Портнова з 2011-го по 2013 роки склав близько 40 мільйонів гривень. Під час допиту вона заявила, що за рахунком Портнова загалом було витрат на 460 тисяч доларів та надходжень на близько 900 тисяч доларів (згідно з курсом валюти за той період — близько 3,7 та 7,2 мільйона гривень відповідно). Ці суми значно відрізняються від тих, що вказало НАБУ, сказала адвокатка. 

Нещодавно Андрій Портнов подав позов про відшкодування моральної та матеріальної шкоди проти держави Україна в особі Міністерства юстиції та Держказначейства на суму майже сім мільйонів гривень.