Онкохвору засуджену Анну Солопову жорстоко побили під час перевезення до Кам’янської колонії. А її медична карта залишилася в тюрмі в Дніпрі, тому медикам Кам’янської колонії не відомо про онкологічне захворювання засудженої і її не лікують.

Інформацію про це оприлюднив адвокат Геннадій Токарєв. 

Водночас у Південно-Східному міжрегіональному управлінні виконання покарань заперечують побиття Солопової. А регіональна представниця омбудсмена в Дніпропетровській області відмовилася розповісти журналістам про деталі зустрічі із засудженою та чи були в неї тілесні ушкодження. 

У жовтні адвокат Токарєв звернувся до керівника Офісу Президента, міністра юстиції, кримінально-виконавчої служби та омбудсмена. Він повідомив, що співробітники Дніпровської установи виконання покарань «безпричинно жорстоко побили та заштовхнули» засуджену Анну Солопову до автозаку, коли перевозили її в Кам’янську виправну колонію. 

За словами Токарєва, співробітники установи побили засуджену, щоб помститися за її скарги до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). У липні 2019 року ЄСПЛ визнав катуванням ненадання медичної допомоги хворій на рак Солоповій — її лікували неналежно, від чого стан значно погіршився. З часу затримання вона перебувала в Дніпровській установі виконання покарань №4. 

Адвокат стверджує, що працівники Кам’янської виправної колонії зафіксували тілесні ушкодження Солопової. 

У відповіді на запит Слідства.Інфо Південно-Східне міжрегіональне управління виконання покарань заперечує інформацію, оприлюднену адвокатом Токарєвим. Як повідомили в управлінні, медперсонал оглянув Солопову, коли її привезли в Кам’янську колонію, але не побачив тілесні ушкодження. «Претензій на конвоювання представникам адміністрації Державної установи Кам’янська виправна колонія №34 засуджена Солопова не виказувала», — йдеться у відповіді на запит. 

За інформацією управління, медики Кам’янської колонії отримали документацію Солопової 1 жовтня, майже через місяць після її прибуття в колонію. 

«Повне лікування засуджена отримала в Дніпровській установі виконання покарань №4. На даний час стан здоров’я Солопової не погіршився. Контрольний огляд лікарем спеціалістом призначений на листопад поточного року», — повідомили в управлінні.

Анна Солопова народилася ВІЛ-інфікованою. Потрапивши в тюрму, перестала приймати антивірусну терапію. Згодом почала скаржитися на збільшення лімфовузлів. Спершу лікарі запевняли, що в неї туберкульоз, та виявилося, що насправді це рак — лімфома другої стадії. Харківська правозахисна група

Регіональна представниця омбудсмена в Дніпропетровській області Тетяна Кокшарова сказала Слідству.Інфо, що спілкувалася з Солоповою після того, як її перевезли в Кам’янську колонію. Однак розповідати про деталі зустрічі з засудженою та чи були в неї тілесні ушкодження, вона відмовилася.   

Згідно з інформацією на сайті омбудсмена, про неправомірні дії Дніпровської установи покарань №4 щодо Солопової повідомили Державне бюро розслідувань та прокуратуру Дніпропетровської області.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Умовно здорові: як лікують в українських тюрмах

Вихованка інтернату Анна Солопова отримала чотири роки позбавлення волі за грабіж. Вона має інвалідність — народилася ВІЛ-інфікованою. Раніше проходила антиретровірусну терапію. Вже за ґратами в Солопової виявили онкологічне захворювання — лімфому другої стадії. Тим часом без лікування ВІЛ перейшов у СНІД. Остаточний діагноз Ганні поставили рік тому, але лікували її неналежно

Адвокат Солопової звернувся до ЄСПЛ. У квітні 2018 року суд указав уряду України, що необхідно терміново забезпечити її медичною допомогою за призначеною схемою лікування. Лікування поновили, щоправда, не в повному обсязі. Та згодом знову припинили лікувати.

У червні 2019 року ЄСПЛ визнав ненадання медичної допомоги Солоповій катуванням. Україну визнали винною в порушенні статті 3 Конвенції про захист прав людини й зобов’язали виплатити ув‘язненій 7500 євро за моральну шкоду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як важкохворі в’язні помирають в очікуванні медичної допомоги