Після заборони виїзду за кордон, вилучення водійських прав, заборони користуватися зброєю та займатися полюванням боржник сплатив майже 160 тисяч гривень аліментів на утримання дитини. Вони накопичувалися з 2009 року. Це стало можливим завдяки законодавчим змінам про посилення відповідальності за несплату аліментів від 2018 року.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося з сайту Міністерства юстиції.

Як ідеться в цьому повідомленні, кошти стягнув Покровський районний відділ державної виконавчої служби у Дніпрі.

«З урахуванням часткових виплат із липня 2009 року заборгованість по аліментах станом на липень 2020 року складала 158,5 тисяч гривень», — зазначають у Мін’юсті.

В міністерстві повідомляють, що після того, як до боржника застосували заходи примусового виконання, він сплатив кошти у повному обсязі.

Ще в одному випадку держвиконавцям Деснянського районного відділу в Києві вдалося стягнути заборгованість у розмірі 130 тисяч гривень на утримання доньки, яка виникла ще в червні 2001 року. Боржник сплатив аліменти після того, як у нього вилучили водійське посвідчення й арештували його рахунки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна заплатить 9 тис євро сім’ї в’язня, який помер через неналежну медичну допомогу в СІЗО

Загалом, як зауважують у Мін’юсті, з початку 2020 року виконавча служба стягнула з боржників аліментів на 3 мільярди гривень. Чверть від цієї суми, повідомляють у відомстві, вдалося стягнути завдяки посиленню відповідальності за несплату аліментів.

Закон про посилення відповідальності за несплату аліментів вступив у дію в лютому 2018 року. Документ передбачив можливість обмежувати боржників у керуванні транспортним засобом, у праві користуватися вогнепальною мисливською, пневматичною та холодною зброєю, у праві полювати до повної виплати заборгованості. Також у законі з’явилась можливість обмежити боржника у виїзді за кордон, і новий вид адміністративного стягнення — соціально-корисні роботи у вільний від праці чи навчання час.