Марія Горбань, Слідство.Інфо

Кілька тижнів тому під час виступу з трибуни Верховної Ради генеральний прокурор Юрій Луценко озвучив доволі серйозну заяву: “Один із нападників, навіть організатор, порізав собі вени для того, щоб не давати відповіді на ці (свідчення, – ред.) запитання”. Так сказав генпрокурор, маючи на увазі ймовірного організатора нападу на активістів на півдні України. Мовляв, зробив підозрюваний це для того, щоб не давати свідчення правоохоронцям про організаторів нападу.

Заява Луценка зацікавила журналістів Слідства.Інфо через напади на активістів, які почастішали за останній рік. Відтак, редакція вирішила відправити інформаційний запит до Генеральної прокуратури, щоб дізнатися, хто з імовірних злочинців хотів вчинити самогубство. Утім, у ГПУ нам не змогли розповісти більше.

“Генеральна прокуратура не є належним розпорядником запитуваної інформації”, – відповіла прес-служба відомства.

Утім, через два тижні редакція отримала відповідь на наш інформаційний запит, щоправда, вже від іншого органу – Прокуратури Херсонської області. Запитуваної інформації відомство нам не надало, пославшись на таємницю слідства, однак сам факт відповіді означає, що саме вона є розпорядником цієї інформації. Адже, відповідно до Закону “Про доступ до публічної інформації”, державний орган зобов’язаний пересилати запит розпоряднику інформації, якщо він сам ним не є. Що й зробила ГПУ.

Чим цінна ця відповідь? Вона дає можливість зрозуміти, що спроба самогубства одного із організаторів нападу на активістів сталася на Херсонщині. А це, в свою чергу, може вказувати на те, що накласти на себе руки намагався саме підозрюваний у справі Гандзюк. Саме там відбувся нещодавно зухвалий напад на Катерину Гандзюк.

Раніше Слідство.Інфо з власних джерел отримало інформацію, що накласти на себе руки намагався ймовірний організатор нападу на Катерину Гандзюк – Сергій Торбін.Тепер цю інформацію опосередковано підтвердила й Прокуратура Херсонської області.

Однак, адвокат Сергія Торбіна Юрій Хазов заперечує, що його підзахисний намагався накласти на себе руки.

Сергій Торбін, фото – Українська правда

“Ні, вени собі не різав, але голодував чотири дні. Його незаконно тримали в ізоляторі тимчасового утримання впродовж місяця. Хоча, за законом, його мали перевести через три дні в слідчий ізолятор”, – повідомив він.