Катерина Лихогляд, Слідство.Інфо

Одного з підозрюваних у замаху на одеського активіста Олега Михайлика могло взагалі не бути на місці скоєння злочину. Про це свідчить відео з камер спостереження з будинку біля місця проживання підозрюваного, яке журналістам Слідства.Інфо показали родичі чоловіка.

У вівторок 25 вересня правоохоронці затримали трьох чоловіків, громадян Грузії – Манучара Варшанідзе, чоловіка на ім’я Лаша та Торніке Герасіна, – які мають тісні зв’язки з кримінальним світом. Останній має інвалідність та, за твердженнями його захисників, не може пересуватись самотужки. Чоловіків підозрюють у скоєнні замаху на Михайлика, який стався 22 вересня приблизно о 20.48 в центрі Одеси, неподалік від вулиці Єврейської.

Втім, на відео, продемонстроване журналістам Слідства.Інфо, видно, що о 20.32 (за 16 хв до ймовірного часу скоєння злочину) чоловіки перебували на вулиці Краснова. На відео зафіксовано, що їхня машина стоїть біля будинку, в якому проживає їхній товариш Торніке. Двоє чоловіків – ймовірно Лаша та Манучар Варшанідзе, виносять третього, ймовірно, Торніке Герасіна, з машини та заносять до парадного, у якому, зі слів родичів, розташована його квартира.

Відстань від вулиці Краснова до вулиці Єврейської, де було скоєно замах на активіста, – близько 4,5 км. Згідно з розрахунками Google Maps, дорога автівкою забрала б 11 хвилин. На відео також видно, що двоє чоловіків повертаються до машини буквально за кілька хвилин, уже без чоловіка з інвалідністю. Отже, відео може доводити, що як мінімум одного з трьох підозрюваних, Герасіна, на місці замаху не було.

За інформацією Слідства.Інфо, зараз адвокати підозрюваних збирають відео з камер спостереження, щоб показати подальший шлях чоловіків, які сіли до машини.

Правоохоронці ніби-то зафіксували мобільний телефон Герасіна, неподалік від місця злочину та вилучили в одного із затриманих зброю, яка, за версією офіційного слідства, вказує на їхню причетність до замаху.

Журналісти Слідства.Інфо не можуть стверджувати, що час на відео відображається вірно, а у саме відео не було технічних втручань.

Головне фото – Думская.