Марія Горбань, Слідство.Інфо

Комісія з питань Вищого корпусу державної служби в системі правосуддя назвала переможцем на посаду керівника апарату Вищого антикорупційного суду Богдана Крикливенка. Про це повідомляє Фундація DEJURE.

Керівник апарату Антикорсуду відповідатиме за забезпечення роботи суду, його штат, документообіг і забезпечення всім необхідним.

Тепер Богдана Крикливенка на посаду керівника апарату має призначити голова Державної судової адміністрації України за погодженням з новообраною головою Антикорсуду Оленою Танасевич.

Богдан Крикливенко є співзасновником Українського інституту з прав людини. Протягом шести років до 2018-го він керував секретаріатом омбудсмена, однак звільнився після призначення Людмили Денісової.

Згідно з декларацією, Крикливенко з дружиною та сином проживають у квартирі під Києвом, також їм належить автівка Volkswagen Polo 2012 року. За 2018 рік Богдан Крикливенко отримав понад 700 тисяч гривень прибутку.

Вищий антикорупційний суд вирішуватиме долю підозрюваних у корупційних злочинах високопоставлених чиновників — депутатів, членів Кабміну, суддів тощо. Там розглядатимуть справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

Створення Антикорупційного суду було однією з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці — Міжнародного валютного фонду, державного департаменту США та країн Великої сімки.

Конкурс до Вищого антикорупційного суду тривав майже рік. Кандидати пройшли анонімне письмове тестування, виконували практичне завдання, проходили співбесіди у Вищій раді правосуддя та Вищій кваліфкомісії суддів.

Також кандидатів в антикорупційний суд розглядали міжнародні експерти. Вони спільно з ВККС розглянули 49 сумнівних кандидатів. Серед них були, зокрема, «судді Майдану», адвокати з підозріло низькими доходами й конкурсанти, які не декларували майно або й весь прибуток. Відтак з конкурсу вибули 42 сумнівні кандидати. Загалом участь у конкурсі взяли 270 учасників.

Напередодні 38 переможців конкурсу вже склали присягу. Запрацювати Антикорсуд повинен 5 вересня цього року.