Одеський мер Геннадій Труханов має чи, принаймні, мав російський паспорт, а відтак, і російське громадянство. Слідство.Інфо дізналось про це з нової порції документів Panama Papers.

Подвійне громадянство в Україні заборонено Конституцією, тому російський паспорт може спричинити неприємності для Труханова, який і без того перебуває під слідством через підозру в корупції. Знахідка також може виявитися незручною для Служби безпеки України, яка заявляла, що шукала російський паспорт Труханова і не знайшла.

Журналісти знайшли копію закордонного паспорта Труханова серед ідентифікаційних документів власників та директорів компанії Corderoy Asset Partners Ltd, яка раніше вже фігурувала в історії про одеського мера Труханова. Ці документи є частиною нового витоку панамських паперів – понад мільйона листування та внутрішніх документах фірми острівного-реєстратора Mossack Fonseca. Саме ця фірма надавала фінансові послуги та допомагала клієнтам зі всього світу реєструвати офшорні компанії.

Це закордонний паспорт Труханова, який вдалося отримати з листування чоловіка на ім’я Андрій Троценко з фірмою Mossack Fonseca. Документ № 5133183, виданий 26 червня 2003 р. Міністерством закордонних справ Росії. День і місце народження в документі відповідають даним з офіційної біографії Труханова. Термін дії документа з 2003 по 2008 рік – це означає, що принаймні в ці роки він був громадянином Росії.

Ще у 2016 році журналісти Слідства.Інфо спільно з OCCRP розповіли, що в офшорних документах, через які Геннадій Труханов контролював свої компанії, мер Одеси був зазначений як громадянин Росії. Згодом восени 2017 року з’явилися нові докази того, що у Труханова є російський паспорт, зокрема база даних Федеральної податкової служби Російської Федерації містить ідентифікаційний номер платника податків мера Одеси.

Раніше сам Труханов заперечував своє російське громадянство, навіть опублікував довідку з Генерального консульства Росії в Одесі про те, що не набував російського громадянства. Управління Служби безпеки України в Одеській області також заявило, що не має жодних доказів російського громадянства Труханова.