Колишнього нардепа Олександра Онищенка, який фігурує в низці кримінальних проваджень і наразі перебуває в Іспанії, можуть екстрадувати до України наприкінці року в грудні.

Про це в ефірі програми “Що це було?” на “24 каналі” повідомив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

“Онищенко вже майже повернувся в Україну. Чому? Тому що він програв всі суди на території Іспанії, і в частині екстрадиції, і в частині визнання його політичним біженцем”, заявив керівник НАБУ.

За словами Ситника, орієнтовна дата екстрадиції Онищенка в Україну — грудень 2019 року.

Нагадаємо, що Олександр Онищенко є фігурантом низки кримінальних проваджень. Зокрема, за версією детективів, Онищенко та його поплічники продавали газ держпідприємства “Укргазвидобування” через “псевдобіржі”, тому держава втратила понад 1,5 мільярда гривень.

Онищенко втік з України у 2016 році й наразі перебуває в Іспанії. В Україні його офіційно розшукують, однак Інтерпол оголошувати екснардепа в міжнародний розшук відмовився. Сам Онищенко звинувачення заперечує.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Суд арештував півмільйона євро Онищенка — екснардеп хотів купити нового коня

На цьогорічних парламентських виборах Онищенко намагався балотуватися у народні депутати. За його словами, останні три роки він не переховувався від правосуддя, а нібито представляв Україну на кінних змаганнях і навчався у школі верхової їзди. Однак Верховний Суд відмовив Онищенку в можливості балотуватися до парламенту. 

Торік Слідство.Інфо опублікувало фільм-розслідування “Клуб книголюбів”. У матеріалі йдеться про те, як соратники Петра Порошенка домовлялися про купівлю посад і голосів для ухвалення вигідних для президентської партії рішень за посередництва Онищенка.