Марія Горбань, Слідство.Інфо

Окружний адмінсуд Києва 15 травня заборонив голові Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергію Козьякову виконувати обов’язки. Як повідомила прес-служба суду, причиною стало те, що в Козьякова закінчився термін повноважень на цій посаді.

Згідно з тим же рішенням суду, закінчилися повноваження й у члена ВККС Станіслава Щотки. Як пояснював Слідству.Інфо член Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков, це може загрожувати тим, що всі їхні рішення у ВККС від моменту припинення повноважень, зокрема щодо Вищого антикорупційного суду, можна скасувати.

Як повідомляло Слідство.Інфо, Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження проти восьми членів ВККС. Їх підозрюють у «самовільному присвоєнні владних повноважень». Ішлося, зокрема, про голову комісії Сергія Козьякова та його заступника Станіслава Щотку. За версією детективів, вони продовжували брати участь у засіданнях комісії попри те, що термін їхніх повноважень уже закінчився.

Раніше журналістам Слідства.Інфо вдалося застати голову ВККС Сергія Козьякова на дні народження одного з суддів Окружного адмінсуду Києва Євгенія Аблова. У коментарі журналістам Козьяков запевнив, що був на «юридичній дискусії».

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, Київ, 16 лютого 2017 року. Гонтар Володимир / УНІАН

У квітні 30 суддів Окружного адмінсуду Києва не з’явилися до Вищої кваліфкомісії суддів на оцінювання через «тимчасову непрацездатність».

Саме Київський адміністративний окружний суд поновив на посаді голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, а також 20 грудня 2018 року визнав звільнення ректорки НМУ ім. Богомольця Катерини Амосової незаконним.

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Євген Аблов пізніше поскаржився на допис у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Пост стосувався саме ухвали судді про поновлення на посаді ректорки НМУ Богомольця Катерини Амосової.

Згодом саме Окружний адміністративний суд Києва заборонив Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я.

Також троє суддів Окружного адмінсуду — Ігор Качур, Володимир Келеберда, Віталій Амельохін — ухвалили рішення, згідно з яким націоналізація ПриватБанку визнана незаконною. Один з них називав війну на Донбасі «громадянською», другий — фіктивно розлучався з дружиною, а третій отримав у власне користування службову квартиру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ День народження Аблова: політики, скандальні судді та головний військовий прокурор