Марія Горбань, Слідство.Інфо

Окружний адміністративний суд Києва заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністерки охорони здоров’я. Заборона триватиме до 15 лютого, коли суд повинен винести остаточне рішення за позовом депутата «Радикальної партії» Олега Ляшка Ігоря Мосійчука щодо некомпетентності Супрун. Про це повідомило Громадське.

Позов депутата Ігоря Мосійчука щодо неї Уляна Супрун назвала «черговою атакою на трансформацію системи охорони здоров’я». Вона пов’язує це з ситуацією в Одеському національному медичному університеті, де, як раніше заявляли в МОЗ, прибічники звільненого ректора, зокрема, здійснювали рейдерські захоплення.

«Це робиться руками депутата, якого вже свого часу спіймали на отриманні великого хабара та підозрювали за п’ятьма статтями Кримінального кодексу, а тепер дуже активно використовують для захисту колишнього керівництва Одеського національного медичного університету», — написала Супрун.

Як прокоментували Слідству.Інфо в прес-службі МОЗу, команда Уляни Супрун консультується з юристами. Вони повідомили, що про ухвалу дізналися з медіа.

Згодом на підтримку Уляні Супрун та її команди висловився Кабінет міністрів.

«Ця команда, з моменту приходу в Міністерство, оголосила війну тим корумпованим схемам, які процвітали в галузі роками, і це, на наш погляд, чи не головна причина того, чому проти Уляни Супрун і її команди була розгорнута справжня війна», — йдеться в заяві Кабміну.

Рішення заборонити Уляні Супрун виконувати обов’язки ухвалював суддя Сергій Каракашьян. Він, за даними Prosud, торік визнав незаконним призначення директора НАБУ Артема Ситника. Разом з Каракашьяном в Окружному суді Києва працюють Євген Аблов та Руслан Арсірій, які раніше скаржилися у Вищу раду правосуддя на пости Уляни Супрун у Facebook.

(Головне фото — виконувачка обов’язків міністерки охорони здоров’я України Уляна Супрун під час засідання Кабінету міністрів, Київ, 11 квітня 2018 року. Фото Мусієнко Владислав / POOL / УНІАН)