Одеський активіст Олег Михайлик готує позов у Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) через відсутність результатів розслідування його нападу.

Про це він повідомив під час прес-конференції 3 жовтня.

«Сьогодні ми спільно з Українською гельсінською спілкою з прав людини готуємо позов проти держави Україна й проти тих, хто фактично нічого не хоче робити в цій справі. Нічого іншого не залишається, окрім як привертати увагу громадськості та президента до свого питання, оскільки мовчання, корупція й безкарність убивають», — сказав він.

Активіст також додав, що наразі не знає, де вилучена з його легені куля. Адже ні йому, ні його адвокатам не дали можливості ознайомитися з матеріалами кримінального провадження.

Олег Михайлик відомий боротьбою проти незаконних забудов на морському узбережжі та критикою діяльності міського голови Одеси Геннадія Труханова. Напад на громадського діяча стався 22 вересня минулого року. Йому прострелили груди в ста метрах від будівлі обласної поліції. Куля пробила руку, роздробила ребро й порвала артерію. Олег Михайлик переніс клінічну смерть, утім, попри важкі травми, вижив. Слідство.Інфо тоді працювало на місці й детально відтворило події у вечір нападу на активіста.

Слідство.Інфо з власних джерел отримало інформацію про те, де був стрілок у момент замаху на Михайлика. Редакція проаналізувала документ і зіставила місце перебування нападника з місцями розташування офіційних підозрюваних у той вечір. Журналісти знайшли документи, які піддають сумніву версію офіційного слідства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Замах на Михайлика: стало відомо, звідки стріляли

У січні німецькі лікарі провели операцію й видалили кулю з легені Олега Михайлика, яка залишалася в його тілі близько чотирьох місяців після замаху. Куля мала стати важливим речовим доказом. Утім, результатів її експертизи досі немає.

Для забезпечення якісного розслідування провадження передали до Києва, однак у червні 2019 року справу повернули одеській поліції. Також у червні Київський райсуд Одеси відпустив усіх підозрюваних у нападі на активіста, а у вересні Нацполіція зупинила розслідування замаху.