Марія Горбань, Слідство.Інфо

Президент Володимир Зеленський 1 липня підписав указ про призначення  заступником голови СБУ Дмитра Нескоромного.

Указ розмістили на сайті голови держави. 

Дмитро Нескоромний, за інформацією медіа, брав участь у затриманні «діамантових прокурорів» 2015 році та працював у головному управлінні «К» СБУ, яке займається боротьбою з корупцією та організованою злочинністю. Однак його попереднє керівництво неодноразово фігурувало в найгучніших корупційних скандалах країни. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Нові» обличчя СБУ: Баканов призначив заступником посадовця часів Януковича

У лютому 2017-го Дмитра Нескоромного звільнив скандальний перший заступник голови СБУ Павло Демчина.

Також Зеленський призначив двох регіональних очільників Служби безпеки. Олександр Бондарук став начальником управління СБУ у Львівській області. Він очолював Управління СБУ на Хмельниччині з квітня 2014 року, але в серпні 2014-го президент Порошенко звільнив його.

Управління СБУ в Закарпатській області очолив Іван Рудницький. Він раніше працював у СБУ на Львівщині.

Герб СБУ на будівлі Головного управління Служби безпеки в Києві та Київської області, 15 березня 2018 року. Гонтар Володимир / УНІАН

Нині обов’язки очільника СБУ виконує Іван Баканов, хоча формально залишається на посаді першого заступника голови й паралельно керівника головного управління «К» СБУ. Як розповідало Слідство.Інфо, нещодавно своєю правою рукою по боротьбі з корупцією Баканов зробив генерал-майора Анатолія Калюжняка. Журналісти Слідства.Інфо звернули увагу на нескромний спосіб життя високопосадовця, а експерти стверджують, що він не може працювати на державній посаді, оскільки є чиновником часів Януковича.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зе Адміністрація президента»: хто ці люди?