Марія Горбань, Слідство.Інфо

Вища кваліфікаційна комісія суддів відмовилася прийняти в Громадської ради доброчесності негативний висновок щодо голови Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка, який бере участь у конкурсі до Верховного суду. Про це Слідству.Інфо повідомив член ГРД Роман Маселко.

Причиною відмови стало те, що члени Громадської ради доброчесності начебто подали висновок на чотири хвилини пізніше.

Регламент Вищої кваліфікаційної комісії суддів передбачає, що висновки та вся інформація щодо кандидатів повинна подаватися за 10 днів до співбесіди. Проте, за словами Маселка, висновок щодо Бенедисюка Громадська рада доброчесності подала вчасно.

«Ми подали висновок щодо Ігоря Бенедисюка 25 січня о 00:04, а о 23 годині — додаток, тобто вклалися в 10 днів. Це зовсім абсурдне рішення», — сказав він.

На думку Романа Маселка, Вища кваліфікаційна комісія суддів зацікавлена, щоб Бенедисюк пройшов у конкурсі до Верховного суду, тому й не прийняла висновок ГРД.

«Вища кваліфікаційна комісія суддів продемонструвала: вони роблять усе, щоб закрити очі та відкинути громадськість, показати своє ставлення неї. І заради цього вони готові порушувати навіть власний регламент. Вони чітко демонструють, що повинні закінчити цей процес до виборів й обрати потрібних їм кандидатів, зокрема, Бенедисюка», — пояснив Роман Маселко.

Нині Ігор Бенедисюк є головою Вищої ради правосуддя — єдиного органу, який може рекомендувати на посаду та звільняти суддів. Громадська рада доброчесності зазначила у висновку, що Бенедисюк понад 10 разів брав участь в ухваленні рішень на користь «суддів Майдану», неодноразово порушував строки розгляду справ, а в 1991-1994 роках працював суддею в Росії. Відповідно до законодавства РФ, суддею може працювати лише людина з російським громадянством. Досвід роботи в органах юстиції іншої країни повинен був завадити Бенедисюку отримати громадянство України, куди він повернувся після 1994 року. Як ідеться у висновку Громадської ради доброчесності, наразі невідомо, чи був або є Бенедисюк громадянином Росії.

(Головне фото — Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк під час відкриття Орджонікідзевського районного суду в Запоріжжі, 9 лютого 2018 року. Фото — Прилепа Олександр / УНІАН)