Марія Горбань, Слідство.Інфо

Іще 9 кандидатів виключили з конкурсу до Вищого антикорупційного суду. Таке рішення ухвалили на спільному засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Громадської ради міжнародних експертів. Слідство.Інфо слідкує за перебігом конкурсу до Антикорсуду. Раніше конкурс вже залишили 23 кандидати. Кого експерти виключили з конкурсу цього разу — в нашому матеріалі.

Під час Революції Гідності колишній суддя Подільського райсуду Києва Олександр Сингаївський позбавив на три місяці водійських прав групу активістів — вони нібито не зупинилися на вимогу міліціонерів. Також у 2017 році суддя отримав позику від свого брата, який до 2017 року виконував обов’язки керівника слідчого управління Слідчого комітету РФ у Ханти-Мансійському автономному окрузі.

Суддя Києво-Святошинського райсуду Юрій Бурбела у 2011 році заборонив висвітлювати справу так званих «васильківських терористів» і зробив засідання закритим. Тоді Сергія Бевзу, Володимира Шпару та Ігоря Мосійчука засудили до 6 років позбавлення волі. Згодом цей вирок скасували.

Окрім цього, міжнародні експерти засумнівалися, чи справді розлучення судді справжнє. Бурбела розлучився з дружиною у 2008 році, але й за 5 років після цього вона допомагала йому виплачувати кредит. Також експерти звернули увагу його на фото у Facebook, де він був разом з екс-дружиною й були «дуже близько одне біля одного». Бурбела відповів, що з екс-дружиною він майже не спілкується та бачиться лише «раз на рік на дні народженні доньки», а на світлині — «зовсім інша жінка».

Міжнародні експерти засумнівалися, чи відповідають реальному доходу сім’ї судді Личаківського райсуду Львова Романа Головатого задекларовані кошти. Зокрема, у 2013 році доходи дружини становили 38,4 тисячі гривень, заощадження — 279,7 тисячі гривень, передає «Українська правда». Водночас суддя разом з дружиною з 2015 року декларували 100 тисяч доларів готівкою.

Суддя Солом’янського районного суду Києва Вікторія Жовноватюк (донедавна — Кицюк) відома передусім через скандал з патрульними. За словами поліцейських, суддя зупинила автомобіль посеред вузької вулиці, заблокувавши рух. Поліцейські просили суддю переставити автомобіль, але вона проігнорувала прохання. В експертів також були питання щодо постів Жовтоватюк у соцмережі та її судових рішень.

Адвокатка Діана Заніні не задекларувала ніякого прибутку у 2017 році, адже, з її слів, розгляд усіх справ, які вона вела у 2017 році, все ще триває, а виплати вона отримає вже після винесення рішення. Кандидатка пояснила, що живе коштом чоловіка, а донедавна також заробляла виробництвом італійської пасти. Діана Заніні живе з чоловіком в Італії.

Юрист Київського національного торговельно-економічного університету Олександр Івасин у декларації за 2017 рік не вказав ніякої нерухомості в Києві, хоч і проживає в місті від 2011 року. Окрім цього, Івасин не вказав у декларації автомобіль Hyundai, який фігурує в судовому рішенні про поділ спільного майна.

Керівниця власного адвокатського бюро Анна Надточиєва ймовірно не задекларувала весь дохід, зазначивши лише 42 тисячі гривень зарплати за рік та 126 тисяч — загального прибутку сім’ї. Родина адвокатки володіє квартирою та двома недобудованими будинками (один з них площею 300 квадратних метрів). Окрім цього, Надточиєва задекларувала збереження — 20 тисяч доларів, 5,5 тисяч євро та 120 тисяч гривень.

Директор юридичного бюро Ігор Січеславський зазначив, що проживає в Києві, однак не задекларував ніякого житла. У декларації за 2017 рік він зазначив, що має 32 тисячі доларів збережень, хоча за 2013-2017 роки офіційно заробив лише 564 тисячі гривень.

Суддя Конституційного суду України Юрій Юркевич з 1998-го по 2018 роки заробив майже 966 тисяч гривень, а його дружина — 116 тисяч. У 2017 році вони придбали квартиру у Львові за 964 тисячі гривень, ще одну квартиру в області за 188 тисяч гривень й автівку HYUNDAI ACCENT за 142 тисячі гривень. Юркевич пояснив, що зміг придбати квартири й машину, адже у 2011 році отримав 60 тисяч доларів подарунку від батьків на весілля. Нині його батьки на пенсії, раніше працювали лікарями.

Наступне засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Громадської ради міжнародних експертів відбудеться 24 січня.