Марія Горбань, Слідство.Інфо

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) знайшло в 77 деклараціях народних депутатів порушень на 8,5 мільярдів гривень.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Найбільше невідповідностей у деклараціях депутатів «Народного фронту» — на понад 8 мільярдів гривень. У позафракційних депутатів агентство знайшло неточностей на 265 мільйонів гривень, у фракції «Відродження» — майже 42 мільйони гривень, «Опозиційного блоку» — майже 51 мільйон гривень, «Блоку Петра Порошенка» — близько 10 мільйонів, у «Самопомочі» — 1,8 мільйона, «Волі народу» — 6,6 мільйона гривень.

Декларації депутатів «Батьківщини» ще не перевіряли, повідомили в НАЗК. Водночас, як розповіла Слідству.Інфо голова коаліції «Декларації під контролем» Олександра Дрік, агентство перевіряло декларації нардепів цієї партії. 

«Ще у 2017 році вони приймали два рішення по перевірках декларацій щонайменше лідера партії, Юлії Тимошенко. А у своїй інфографіці вони про це не згадали», — сказала вона.

Агентство склало та направило до НАБУ для досудового розслідування 23 висновки про кримінальне правопорушення — декларування недостовірної інформації.

Висновки щодо декларацій, зокрема, нардепів Вадима Рабіновича, Вадима Новинського та Сергія Мельничука НАБУ долучило до кримінальних проваджень. А через неточності в декларації омбудсменки Людмили Денісової детективи бюро почали досудове розслідування.

Наразі НАЗК перевірило 111 декларацій 72 народних депутатів.

Будівля Верховної Ради, в Києві, 23 травня 2019 року. Чузавков Сергій / УНІАН

Борімося з корупцією разом! Кожна ваша гривня може стати новим розслідуванням. Тисніть «Підтримати» в правому верхньому кутку сторінки.