Детективи Національного антикорупційного бюро України додали до справи одеського мера Геннадія Труханова матеріали про наявність у його матері дорогої квартири у Москві, про яку раніше не було відомо і яку мер не задекларував. Слідство.Інфо дізналося про московську квартиру матері Труханова з витоку документів Paradise Papers.

Українське законодавство зобов’язує посадовців декларувати і майно родичів, з якими проживає посадова особа. Труханов проживає разом з матір’ю і зазвичай декларував і її майно, “забув” лише про квартиру у Москві, приблизна вартість якої становить від 300 до 900 тисяч доларів.

Йдеться про квартиру на Ломоносівському проспекті 18. Згідно з офіційним російським реєстром нерухомості, цією квартирою ще з 2003 року володіє Марія Дмитрівна Труханова, мати одеського мера. Таке багатство не просто пояснити, адже перед тим, як вийти на пенсію жінка 25 років працювала у державній лікарні.

Після того як журналістка Слідства.Інфо Анна Бабінець оприлюднала інформацію про квартиру матері мера у Фейсбуці юрист Іниституту розвитку регіональної преси Олександр Волошин написав заяву у Національне антикорупційне бюро з проханням перевірити цю інформацію.

Нещодавно НАБУ відповіло, що долучило інформацію про московську квартиру до матеріалів вже наявного розслідування. За словами юриста, раніше Марія Труханова не цікавила правоохоронців. “Після публікації про дороговартісну московську квартиру матері одеського мера, я просив НАБУ також перевірити офіційні доходи Марії Труханової. Можливо, вона ухилялася від сплати податків – це стаття 212 Кримінального Кодексу України. А, можливо, гроші на квартиру давав сам мер Одеси. Тоді детективам треба поцікавитися, звідки у нього мільйони”, – пояснив Волошин.

Раніше Слідство.Інфо повідомляло про іншу розкішну квартиру в центрі Лондона, що належить близьким родичам мера Труханова.Також НАБУ вже розслідує кілька кримінальних проваджень за підозрою мера Одеси у корупції.

Головне зображення – офіційний сайт мера Одеси Геннадія Труханова.