Марія Горбань, Слідство.Інфо

Національне антикорупційне бюро завершило досудове розслідування за фактом розтрати 13 мільйонів гривень службовцями державного підприємства Авіакон, що входить до складу концерну Укроборонпром. Про це повідомила прес-служба НАБУ.

За версією слідства, екс-директор Авіакону та його заступник у 2014 році уклали договір з карибською компанією Westan Group Associates Ltd. Ішлося про поставку 12 паливних баків для вертольотів на близько 288 тисяч доларів. Карибська компанія своєю чергою придбала 12 баків у грузинської компанії, але за вдвічі нижчою ціною — 144 тисячі доларів. В іншому договорі йшлося про поставку вже 85 паливних баків виробництва тієї ж компанії за два мільйони доларів (коли Westan Group Associates Ltd придбала їх у грузинського виробника за один мільйон).

У НАБУ повідомили, що розпочали досудове розслідування ще у 2016 році. У листопаді 2018-го детективи оголосили про підозру колишньому директору Авіакону, його заступнику та комерційному директору карибської компанії за фактом зловживання службовим становищем. Якщо суд доведе їхню вину, їм загрожуватиме обмеження волі від 5 до 8 років без права обіймати певні посади до 3 років.

(Головне фото — табличка «Національне антикорупційне бюро України» на будівлі відомства,  Київ, 30 листопада 2017 року. Фото Гонтар Володимир / УНІАН)