Національне антикорупційне бюро України виплатило п’ять мільйонів гривень фірмі, яка фігурує у кримінальних провадженнях щодо розтрати бюджетних коштів та ухилення від сплати податків. Гроші перерахували за капітальний ремонт адмінбудівлі у Львові та інші послуги.

Про це “Слідство.Інфо” дізналося з порталу публічних закупівель Prozorro.

Загалом протягом останніх пів року з колективним підприємством “Центр Комплекс” Львівської обласної асоціації інвалідів всеукраїнської організації інвалідів “Союз організацій інвалідів України” підписали три угоди. Останні з них правоохоронне відомство затвердило у грудні минулого року.

Компанія фігурує у двох кримінальних провадженнях. Чотири роки тому поліція почала розслідування за фактом розтрати бюджетних коштів на ремонті дитсадка, ідеться в ухвалі Сихівського районного суду Львова від березня 2017 року. Слідство встановило, що наприкінці 2014 року мерія замовила фірмі “Центр Комплекс” ремонт дитсадка за майже 15 мільйонів гривень. Через рік вартість робіт виросла на майже 3,5 мільйона гривень. Утім, за даними слідства, ціни окремих матеріалів, які використовували під час ремонту, були завищені до 200 відсотків.

Також у судових документах ідеться про те, що “Центр Комплекс” упродовж 2016-2017 років підробляла відомості щодо кількості своїх працівників та обладнання, а відтак спотворювала інформацію про можливість виконати великі обсяги робіт. Про це йдеться у рапорті співробітника спецпідрозділу з боротьби із корупцією та організованою злочинністю управління СБУ у Львівській області.

Фірма нібито користувалася послугами неоформлених працівників, а також “тіньовою готівкою” сплачувала за використання обладнання, не укладаючи договорів з його власниками. За даними слідчого, представники фірми у змові із замовниками підробляли акти виконаних робіт, завищуючи показники, а отримані в результаті кошти через конвертаційні центри переводили в готівку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДБР заплатить 35 мільйонів фігуранту розслідування про розтрату бюджетних грошей

Інше кримінальне провадження щодо цієї фірми розслідувала Державна фіскальна служба. Слідчі встановили, що “Центр Комплекс” упродовж 2014-2016 років переказала майже 16 мільйонів гривень на рахунок підприємця, який, своєю чергою, не сплатив понад чотири мільйони гривень податків.

Загалом “Центр Комплекс” за результатами публічних закупівель у 2019 році уклала договорів на понад 140 мільйонів гривень.

Як раніше розповідало “Слідство.Інфо”, Державне бюро розслідувань планує закупити на майже п’ять мільйонів гривень програмного забезпечення у компанії “Ай Ай Ті Трейдінг”, яка раніше фігурувала у розслідуванні відомства за фактом розтрати бюджетних коштів.