Марія Горбань, Слідство.інфо

Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру колишньому позаштатному раднику генерального директора Укркосмосу. За інформацією Слідства.Інфо, йдеться про бізнесмена Михайла Гріншпона, який обіймав цю посаду на час роботи агентства над запуском супутника «Либідь».

У 2009 році Укркосмос отримав 290 мільйонів кредиту від канадського експортного агентства для підготовки запуску першого українського супутника «Либідь». Для будівництва ракети, яка вивела б його на орбіту, залучили декілька компаній, серед яких російська «ЦЕНКІ» й український Південмаш. Гроші на це також повинні були виділити канадці. З ініціативи екс-директора Укркосмосу Сергія Капштика, їх вирішили перевести через офшорну компанію Briklin Limited. Як розповідало Слідство.Інфо, її очолював Гріншпон.

Briklin Limited не виконала умов контракту й не передала Південмашу близько восьми мільйонів доларів. Відтак канадська компанія вирішила вийти з проекту, що зупинило процес запуску супутника.

Зараз Михайлові Гріншпону обирають запобіжний захід. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, без права займати певні посади впродовж трьох років. Посадити за грати на такий самий термін можуть й іншого посадовця, якому НАБУ також вручило підозру.

Раніше у справі супутника «Либідь» детективи бюро проводили обшуки у квартирі колишнього гендиректора Укркосмосу Сергія Капштика. У нього вилучили жорсткий диск і документи, пов’язані із запуском телекомунікаційного супутника та Національної супутникової системи зв’язку України, а також — копії документів про діяльність семи компаній, які можуть бути пов’язані з виведенням коштів.

Головне фото: mediasat.info