НАБУ викликало нардепа від БПП та найближчого соратника президента Ігоря Кононенка на допит у справі Олександра Онищенка. Про це директор антикорупційного бюро Артем Ситник повідомив під час брифінгу.

НАБУ відкрило провадження за фактом підкупу народних депутатів після розслідування Слідства.Інфо “Клуб книголюбів”. У матеріалі йдеться про те, як соратники Петра Порошенка домовлялися про купівлю посад та голосів для ухвалення вигідних для президентської партії рішень. У листуванні, яке журналісти отримали від депутата-втікача Олександра Онищенка, співрозмовники називали “книжкою” мільйон. Ймовірно, йшлося про мільйон доларів за одне голосування. Купували і продавали не лише політично вигідні законопроекти, а й законопроекти, що стосувались преференцій для певної сфери бізнесу.

Журналісти Слідства.Інфо опублікували переписки Олександра Онищенка із членами “Блоку Петра Порошенка”, зокрема, і з першим заступником голови фракції Ігорем Кононенком. Онищенко був так званим посередником між соратниками Порошенка та Юлією Тимошенко, який домовлявся про купівлю голосів та розрахунок.

Раніше Слідство.Інфо повідомляло, що НАБУ отримало доступ до номера телефону нардепа Олександра Онищенка. Йдеться про період від січня 2015 до грудня 2016 року.

За версією детективів, Онищенко використовував його для політичних перемовин та домовленостей. Також детективи зможуть перевірити з’єднання, дату, час, тривалість дзвінків, місцеперебування абонентів.

Під час підготовки фільму Слідства.Інфо про таємні домовленості українських політиків “Клуб книголюбів” у травні 2018 року журналісти написали заяву про злочин та прийшли на допит до НАБУ у справі Онищенка. Журналісти Слідства.Інфо надали детективам НАБУ флеш-накопичувач з аудіо-записом розмови з Онищенком у 2016 році та фотознімками переписки, які колишній народний депутат сам дозволив зробити журналістам.

Головне зображення – 24 канал.