8 липня 2024 року Росія здійснила масовану атаку на столицю України. Зокрема, окупанти влучили ракетою Х-101 у приміщення Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит». Тоді 5 корпусів було повністю або частково пошкоджено. За словами представників МОЗ, тільки зруйноване обладнання лікарні коштувало 338 млн грн. Лише зараз у Міністерстві заявили, що планують розпочати ремонтні роботи, однак зазначили, що конкретної дати закінчення робіт сказати поки не можуть.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо» з пресбрифінгу щодо відновлення Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».
Сьогодні, 30 квітня, у дитячій лікарні «Охматдит» пройшов брифінг, на якому міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко запевнив, що ремонтні роботи одного з корпусів розпочнуться вже у травні.
«Ми очікуємо, коли ми готові будемо приступати до ринкових консультацій з будівельниками і коли будемо об’являтися на тендерні процедури. Вже ми очікуємо на початку травня буквально всі ці процедури розпочати і якомога швидше почати відновлення цього корпусу (найновішого корпусу, збудованого у 2020 році, — ред.)», — говорить міністр.
Ви можете підтримати нашу роботу з викриття злочинів російських військових і підписатися на щомісячний донат на Монобазі!
Орієнтовна вартість робіт нового корпусу, який постраждав від російської ракети — 396 млн грн. Фонд Охматдит «Здорове дитинство» погодився профінансувати ці роботи через систему Прозоро.
«Ми плануємо оголосити тендер на капітальний ремонт цього корпусу вже в першій частині травня. Орієнтовна вартість робіт — 396 млн грн. Експертизою ця сума може бути скоригована у бік зменшення. На сьогодні така вартість», — говорить Едем Адаманов, заступник міністра охорони здоровʼя.
Адаманов додав, що на протиаварійні роботи «Охматдиту» вже витрачено 7,5 млн грн.
«7,5 млн грн витрачено на першочергові протиаварійні роботи. Це те, що було зроблено перед зимою для того, щоб лікарня могла продовжувати свою роботу, захистити від зовнішнього впливу, від морозів… Також залучено службу замовника (міжнародна компанія) за кошти грантів. Підписано контракт на проєктно-кошторисну документацію — за 13,7 млн грн», — каже Едем Адаманов, заступник міністра охорони здоровʼя.
Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко каже, що наразі конкретної дати закінчення робіт не знає, проте буде знати її точно на початку травня.
- Ракетний удар Росії 8 липня / Фото: Тарас Федоренко
- Ракетний удар Росії 8 липня / Фото: Тарас Федоренко
- Ракетний удар Росії 8 липня / Фото: Тарас Федоренко
- Ракетний удар Росії 8 липня / Фото: Тарас Федоренко
Охматдит у Києві — провідна дитяча лікарня України. Заклад має стаціонар на 620 місць і щороку надає медичну допомогу до 18 тисячам дітей.
Унаслідок атаки РФ на дитячу лікарню загинули двоє людей, серед яких — лікарка. У момент вибуху вона допомагала евакуйовувати в укриття дітей, які проходили гемодіаліз. Після російської атаки з лікарні евакуювали понад 600 пацієнтів.
Після трагедії люди почали донатити на відновлення лікарні. Однак виявилося, що донати українців отримала не лікарня, а благодійний фонд «Охматдит — Здорове дитинство» — юридично окрема структура і може робити з грошима все, що вважає за потрібне.
Благодійний фонд «Охматдит — Здорове дитинство» оголосив тендер. Обрали переможця з третьою за дороговизною пропозицією, у ній ціни на ряд робіт виявилися завищеними. Виникли підозри в корупції.
Гендиректор «Охмадиту» Володимир Жовніра заявив, що фонд не планує перераховувати лікарні 378 млн грн донатів. Представники фонду сказали, що не бачать правових підстав переказувати гроші за чиїмсь усним розпорядженням, а чекають цільового призначення від МОЗ.
- «Охматдит» сьогодні
- «Охматдит» сьогодні
- «Охматдит» сьогодні
- «Охматдит» сьогодні
Раніше журналісти «Слідства.Інфо» змогли додзвонитися до одного з російських військових, який, ймовірно, брав участь у цьому обстрілі. На запитання журналістів про те, чи брав чоловік участь у ракетному обстрілі столиці, він відповів, що не може розповідати всі подробиці, а згодом додав, що це «була ракета ППО».