На окупованих територіях Запорізької області восени 2023-го Росія вирішила провести так звані вибори. Журналісти «Слідства.Інфо» дослідили список «кандидатів» (понад 700 осіб), які балотуються від партії «Єдина Росія», серед яких є колишні українські депутати. 

Депутати Запорізької облради, які були обрані у 2020 році та мали б виконувати свої обовʼязки в Запоріжжі, вирішили поїхати на окуповані території, щоб співпрацювати з росіянами. Журналісти «Слідства.Інфо» встановили, що восени 2023-го вони братимуть участь у незаконних виборах на окупованих Росією територіях Запорізької області. 

Так, у списку кандидатів від Кремлівської партії «Єдина Росія» журналісти побачили обрану у 2020-му до облради від «Партія Володимира Буряка «Єднання» Ніну Гурську. Зрадниця висунула свою кандидатуру до Кам’янсько-Дніпровської  окружної ради. 

Ніна Гурська

Після окупації частини Запорізької області, Гурська очолювала школу-інтернат у міста Кам’янка-Дніпровська та почала співпрацювати з ворогом. Зокрема, впроваджувала стандарти освіти держави-агресорки, оновила програму викладання, змінила форму оцінювання школярів на «5-бальну» систему.

У січні 2023 року Запорізька обласна прокуратура повідомила Гурській про підозру у колабораційній діяльності. Надалі її виключили з складу облради. 

Разом з Ніною Гурською балотується Микола Пастушенко, який висунув свою кандидатуру і  до окупаційної Василівської облради, і до «законодавчих органів». 

Микола Пастушенко

Микола Пастушенко донедавна був депутатом від партії «Опозиційний блок». Входить до комісії з питань екології та охорони надр. Чоловік позиціонував себе, як чесну людину з народу, брав участь в мітингах за чесні вибори в Василівці.

Донедавна чоловік належав до депутатської групи «За Україну». Однак, 3 травня, за декілька днів до того, як він оголосив себе так званим міським головою, депутата з групи виключили за підтримку російської армії.

У травні 2022-го Пастушенко проголосив себе так званим міським головою окупованого Дніпрорудного, у якому обіймав посаду голови профкому у Запорізькому залізорудному комбінаті. 

На початку березня 2023-го у Запоріжжі суд виніс вирок для Миколи Пастушенка — 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. 

Ще одна депутатка-зрадниця Наталія Солодка-Могилевська. На останніх місцевих виборах жінку обрали до Запорізької облради та Якимівської сільради від партії «Опозиційний блок». Також жінка є співзасновницею організації «Жінки за мир».

Наталія Солодка-Могилевська була помічницею депутата Якимівської райради Віктора Казимиренка. Також зрадниця працювала помічницею депутатки Людмила Любім, що наразі є діючою депутаткою Запорізької облради. 

Наталія Солодка-Могилевська

Згідно з російським реєстром, наразі Солодка-Могилевська є директоркою «Центра предоставления социальных услуг акимовского поселкового совета» («Центру надання соціальних послуг акимівської селищної ради»).

На сьогодні українські правоохоронці оголосили підозри лише кільком зрадникам України з дослідженого журналістами «Слідство.Інфо» списку. Хоча, очевидно, що багато з них вже давно проявляли себе проросійськими активістами та вели антиукраїнську діяльність.

Читайте також: Ексміністр, священник, продюсер: Росія оприлюднила списки кандидатів на фейкові вибори на території окупованої Запорізької області