Марія Горбань, Слідство.Інфо

Екс-прокурор Запорізької області Олександр Шацький поскаржився у Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокуратури на генпрокурора Юрія Луценка.У скарзі йдеться, що генпрокурор агітував на підтримку президента Петра Порошенка під час форуму в Києві. Про це повідомляють «Українські новини».

Як написав у скарзі Олександр Шацький, Луценко порушив принцип політичної нейтральності, відвідавши та виступивши на форумі Петра Порошенка “Від Брюсселя до Крут” 29 січня.

«Луценко Ю. В, діючи умисно, розуміючи, що займана ним посада забороняє участь у політичній агітації, свідомо нехтуючи вимогами чинного законодавства, на підставі зневажливого і зарозумілого ставлення до законів України, фактично здійснюючи політичну діяльність в інтересах Порошенка, використовуючи своє службове становище, виступив під час зазначеного форуму з агітаційною промовою на підтримку Порошенка як кандидата в президенти», — написав екс-прокурор.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час форуму “Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом”, Київський міжнародний виставковий центр, Київ, 29 січня 2019 року. Фото — Космач Олександр / УНІАН

Відповідно до Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів, прокурор не може бути членом політичних партій, брати участь у політичних акціях чи публічно демонструвати свої політичні вподобання. Закон «Про прокуратуру» передбачає за це дисциплінарні стягнення, як, зокрема, догана або звільнення.

У кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів Слідству.Інфо наразі не підтвердили, але й не спростували того, що на генпрокурора Луценка поскаржилися. Як пояснив член комісії Станіслав Погребнюк, до моменту складення висновку на скаргу, про неї знає лише член комісії, який її розглядає.

Однак Погребнюк розповів, що комісія розглянула вже декілька скарг на Луценка, і всі їх закрили. Адже стягнення — догани, звільнення тощо — підписує саме генеральний прокурор. Як пояснив Слідству.Інфо Станіслав Погребнюк, він не може призначити стягнення сам собі.

«За 1,5 роки ми розглянули вже 5 чи 6 скарг. На кожну є рішення комісії — генеральний прокурор не призначить стягнення сам собі. Раніше це повинен був робити президент, але цю норму прибрали через скасування статуту. Тому, можна сказати, тут виникає прогалина в законодавстві», — пояснив він.

Згідно з декларацією, Олександр Шацький до 2016 року працював прокурором Запорізької області.