Луцький міськрайонний суд визнав винним колишнього головного інспектора митного поста «Володимир-Волинський» Романа Середу у приховуванні сотень тисяч доларів на рахунках польського банку. Ексчиновника оштрафували на 51 тисячу гривень та позбавили права працювати на митниці упродовж трьох років. Утім, він ще може оскаржити це рішення в апеляції.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося із реєстр судових рішень та публікації сайту «Сила правди».

Вирок суду датований 11 серпня поточного року. Як ідеться в документі, Роман Середа працював у митних органах Волинської області з 1999-го до вересня 2019 року. Спершу він був інспектором митного поста «Устилуг», згодом – головним інспектором цього поста. У 2017 році його перевели на посаду головного державного інспектора митного поста «Володимир-Волинський».

Як ідеться у вироку суду, на початку 2016 року Середа особисто в’їхав на територію Польщі і відкрив у відділені банку Alior Bank SA в місті Люблін рахунок на своє ім’я, на який поклав 180 тисяч доларів. Через чотири місяці митник знову приїхав до Польщі і поклав на рахунок банку ще майже 80 тисяч доларів. Загалом, як з’ясували слідчі, він кілька разів виїздив до сусідньої країни і навідувався до згаданого банку.

За даними офіційного слідства, на кінець 2016 року на рахунку Романа Середи було 199,3 тисяч доларів. На кінець 2017 року він зберігав майже 109 тисяч доларів у цьому банку. Утім, судячи з вироку суду, у деклараціях майнового стану він не відображав наявність цих заощаджень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто керує новою українською митницею

У документі йдеться, що Роман Середа в суді свою вину не визнав. Він запевняв, що нібито зберігав у цьому банку не власні гроші, а кошти польського держслужбовця, який начебто не міг цього зробити сам. Також Середа зауважив, що його декларації замість нього заповнював знайомий експерт, який не вважав за потрібне вказувати ці кошти.

Врешті суд вирішив, що слідство зібрало достатньо доказів, які підтверджують вину Романа Середи у недостовірному декларуванні. Йому призначили 51 тисячу гривень штрафу та позбавили права обіймати посади у митних органах впродовж трьох років. Втім, ексчиновник має право оскаржити це рішення в апеляції.

Також, як зауважує видання «Сила правди», слідство не врахувало, що Роман Середа перетинав кордон на незадекларованих автомобілях. Йдеться, зокрема, про авто іноземних виробників Nissan Murano та Infiniti QX56.

У декларації перед звільненням у вересні 2019 року Середа вказав, що його сім’я володіє кількома об’єктами нерухомості на Волині. Також він отримав майже 172 тисячі гривень зарплати на митниці. Жодних заощаджень ексчиновник не задекларував.

На початку року журналісти «Слідства.Інфо» проаналізували біографії і декларації посадовців, яких призначили тимчасовими керівниками нової митниці і виявили серед них чимало старих облич. Наприклад, люстрованого посадовця та кількох улюбленців тещ, які купують митникам квартири та автівки.