Центр протидії корупції надіслав лист до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісїі прокурорів із закликом звільнити керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуроратури Назара Холодницького через вчинення ним дисциплінарного проступку. Слідство.Інфо дізналося про це опублікуваного повідомлення на сайті організації.

Нещодавно Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів оприлюднила висновок щодо скандальної “акваріумної справи” Холодницького. Представник КДКП вбачає грубі порушення у діях антикорупційного прокурора, однак у вигляді покарання пропонує винести Холодницькому максимум догану, а не звільнити його з посади. Як написано у висновку, звільнити прокурора неможливо через деякі положення закону “Про прокуратуру”, які суперечать одне одному.

Активісти Центру протидії корупції вважають таке тлумачення закону представника Комісії – маніпулятивним. У своїй заяві вони посилаються на частину 3 статті 51 Закону України “Про  прокуратуру”, що чітко визначає підстави припинення повноважень будь-якого прокурора.

На думку ЦПК, цей пункт закону і дає можливість винести рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів про неможливість подальшого перебування Холодницького на посаді прокурора.

У березні Генпрокурор Юрій Луценко та директор Національного антикорупційного бюро україни Артем Ситник написали скарги до Комісії прокурорів з проханням оцінити дії антикорупційного прокурора Назара Холодницького. До своїх заяв вони прикріпили записи, зроблені в кабінеті Холодницького, на яких він радив, як поводитися на допитах фігурантам кримінальних проваджень НАБУ, інформував їх про хід розслідувань, а також надавав незаконні вказівки прокурорам та порушував норми етики щодо спілкування з підлеглими.

Головне фото – Главком.