Депутати парламенту Молдови офіційно вимагають від прем’єр-міністра Павла Філіпа пояснити, чому він лобіював зняття українських санкцій з заводу, розташованого на території самопроголошеної «ПМР».

Про це повідомляє RISE Moldova.

Як стало відомо з розслідування журналістів RISE Moldova та програми «Схеми», Філіп просив президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Гройсмана «знайти рішення для розблокування діяльності» Молдавського металургійного заводу (ММЗ), розташованого на території так званої «Придністровської молдавської республіки».

Президент України Петро Порошенко (праворуч) і прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп під час прес-конференції з нагоди запуску спільного митного та прикордонного контролю на пунктах пропуску на українсько-молдовському кордоні, в Одеській області, 17 липня 2017 року. Палінчак Михайло / POOL / УНІАН

ММЗ потрапив під українські санкції в травні 2018 року указом Петра Порошенка. Але за рік, 19 березня 2019 року в указі Порошенка з оновленим списком юридичних осіб, які підпадають під санкції, ММЗ уже не було. У розпорядженні журналістів опинилася копія листа прем’єр-міністра Молдови Павла Філіпа, в якому він просив українського прем’єра Володимира Гройсмана й президента Петра Порошенка виключити підприємство із санкційного списку.

На питання журналістів про зняття санкцій з Молдавського металургійного заводу, в РНБО відповіли, що таке рішення мотивовано пропозицією СБУ. Своєю чергою, в Службі безпеки сказали, що ініціатива належить Адміністрації президента України.