Дмитро Реплянчук, Євгенія Моторевська, Слідство.Інфо

Посадовець карного розшуку столичної поліції Михайло Швалюк системно контактував з членом групи, яка з великим розмахом займалася квартирними аферами в Києві.

Про це йдеться у фільмі Слідства.Інфо «Місто вкрадених квартир».

Восени 2018 року СБУ разом з прокуратурою затримали групу людей за підозрою в шахрайстві з нерухомістю. Угруповання «працювало» переважно з квартирами померлих, які не мали спадкоємців. Журналісти підрахували, що за кілька років зловмисники заволоділи нерухомістю майже на три мільйони доларів.

У розпорядженні Слідства.Інфо опинився документ, в якому правоохоронці вказали, що саме Михайло Швалюк міг керувати групою зловмисників. Відтак до розслідування залучили внутрішню безпеку поліції. На сьогодні прямих доказів причетності Швалюка не виявили, але продовжують шукати зв’язки групи з поліцейськими.

Оперативний документ, який опинився в розпорядженні Слідства.Інфо

Журналісти з власних джерел отримали перелік телефонних з’єднань Швалюка й дізналися, що він контактував щонайменше з одним членом шахрайської групи — нотаріусом Олександром Шупенею. Той незаконно переоформив понад 70 квартир, стверджують прокурори. Як з’ясували журналісти, поліцейський щонайменше шість разів зідзвонювався із самим підозрюваним Шупенею після його затримання, та ще двічі — з його рідним братом.

Швалюк підтвердив Слідству.Інфо, що спілкувався з нотаріусом. Але запевняє, що розмовляли вони тільки про розслідування квартирних афер, до яких міг бути причетний Шупеня.

Достатніх доказів причетності Швалюка до афер з нерухомістю слідчі так і не знайшли. На фото — заступник начальника одного з відділів карного розшуку Києва Михайло Швалюк. Слідство.Інфо

У 2016 році Швалюка також перевіряли на причетність до шахрайства з квартирами. Тоді внутрішня безпека поліції разом з Генпрокуратурою прийшли з обшуками до його кабінету й знайшли в робочому сейфі 104 тисячі доларів. За версією слідства, Швалюк збирав інформацію про потерпілих перед тим, як зловмисники відбирали їхні квартири. Однак не знайшли переконливих доказів, щоб оголосити підозру.

Півроку тому підозру йому оголосили тільки в незаконному збагаченні. Але згодом всі претензії щодо походження грошей, які знайшли в його робочому сейфі, зняли й повернули поліцейському.

Сам Швалюк запевняє, що не причетний до квартирного шахрайства, а обшуки в нього проводили нібито через те, що його «хтось замовив». А 104 тисячі доларів, які знайшли в сейфі, частково належать йому, а частково — батькам.

«Це гроші моїх батьків. Ну там була частина моя. (…) Це за все життя. Хобі в них таке було — збирали гроші», — сказав Швалюк.

Він продовжує працювати в карному розшуку.