Міністерство юстиції переплатило “ІнтергалБуду” від 16-ти до 22-ох мільйонів бюджетних коштів за службові квартири у Гатному, що під Києвом.

Журналісти Слідства.Інфо провели власне розслідування.

Наприкінці 2016 року Мін’юст придбав близько півсотні квартир під Києвом за майже 72 мільйони гривень, зокрема для переселенців із Донбасу та одиноких матерів. За один квадратний метр міністерство заплатило 25 тис. грн.

Утім, як зазначає експерт ринку нерухомості Віктор Несін, така ціна суттєво завищена: “Якщо взагалі говорити про цей період, вартість квадратного метра в цьому місці коливалася від 11 до 15 тисяч за квадратний метр. Це – без оздоблення”.

Житловий комплекс “Озерний гай” у Гатному, де Мін’юст придбав квартири, розбудовує фірма екс-регіонала Володимира Зубика “ІнтергалБуд”. У відділі продажів цього ЖК журналістів запевнили, що ціна 25 тис. за квадратний метр – “накручена” й таких цін у них немає.

Втім, у Міністерстві юстиції журналістів запевнили, що ціна 25 тисяч грн за квадратний метр – це ціна з уже проведеним ремонтом. Однак, як повідомили у ЖК “Озерний Гай”, станом на зараз вартість на квадратний метр готового житла в аналогічному будинку цього комплексу, щоправда, іншої черги, становить приблизно від 17500 до 20000 гривень. Це – разом з тим же ремонтом, про який згадували в міністерстві. Без ремонту ціна становить від 15000 до 17000 гривень.

На запити журналістів про “переплату” бюджетних коштів посадовці Мін’юста не спромоглися дати пояснень протягом трьох місяців.