Марія Горбань, Слідство.Інфо

Суддя Євген Аблов, який у грудні 2013 року своєю ухвалою дозволив «Беркуту» розігнати активістів на Майдані, поновив на посаді ректорки Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову. Про це повідомляє в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Євген Аблов є одним із так званих «суддів Майдану», які під час Революції Гідності приймали рішення проти активістів. За українськими законами таких суддів мали люструвати і заборонити працювати на державній службі. Однак зараз Аблов працює заступником голови Окружного адміністративного суду Києва.

Своєю ухвалою 20 грудня він зупинив дію наказу Міністерства охорони здоров’я про звільнення Катерини Амосової. Тоді причиною звільнення стало невиконання Катериною Амосовою вимог Держаудитслужби. Під час перевірки університету у 2016 році аудитори знайшли низку фінансових порушень в університеті на кілька мільйонів гривень. Конфлікт між Міністерством охорони здоров’я та командою Катерини Амосової триває вже понад півроку. З того часу в університеті змінилося три в.о. ректора, а сама Амосова двічі поновлювалася на цій посаді через суди.

Сам суддя Аблов під час Революції Гідності, 9 грудня 2013 року своєю ухвалою зобов’язав беркутівців розігнати протестувальників. Зважаючи на участь судді у «справах Майдану», Аблова Вища рада правосуддя мала люструвати. Однак не зробила цього.

Євген Аблов вважається одним із найзаможніших українських суддів, у своїй декларації він вказав кілька автівок та чимало сімейних заощаджень готівкою. Більша частина статків, щоправда, належить його сину Івану. Той, начебто, почав ще у студентські роки займатися бізнесом. Також Аблов приватизував, а потім продав за понад 9 мільйонів гривень службову квартиру.

Євген Аблов є фігурантом справи по незаконному збагаченню, яку зараз веде Національне антикорупційне бюро. Це втім, не заважає йому розглядати в суді резонансні справи. Так, у липні 2017-го колегія суддів з Абловим відмовилася скасовувати рішення конкурсних торгів щодо «рюкзаків Авакова».

(Головне фото: YouTube)