Мар’яна Мотрунич, Слідство.Інфо

Завод «Маяк», який входить до складу державного концерну Укроборонпром, заборгував Києву понад 21 мільйон гривень земельного податку. Про це Слідство.Інфо дізналося з ухвал Печерського районного суду столиці. «Маяк» виробляє, зокрема, міномети «Молот».

ПАТ «Завод Маяк» має на балансі нерухомість, яку здає в оренду. Восени 2018-го суд погодився надати податківцям доступ до інформації, яка міститься в Укргазбанку, «Міжнародному інвестиційному банку», банку «Альянс». Саме в цих банках відкриті рахунки заводу «Маяк». Головне управління Державної фіскальної служби Києва встановило, що службові особи заводу від квітня 2017 року по серпень 2018-го не сплатили земельний податок з юридичних осіб на більш ніж 21 мільйон гривень. За цим фактом відкрили кримінальне провадження.

Окрім цього, нині завод має кредиторську заборгованість перед банками у 200 мільйонів гривень та борги по зарплатах працівникам — 15 мільйонів.

Водночас згідно з аудиторським звітом за 2014-2017 роки, «Маяк» сплачував земельний податок, зокрема й за перший квартал 2017 року.

(Головне фото — сайт ПАТ «Завод Маяк»)