Марія Горбань, Слідство.Інфо

Прокуратура Києва подала апеляційну скаргу щодо рішення про виплату 25,4 мільйона гривень збитків власникам ювелірного магазину «Граф», який у 2014 році пограбували під час обшуку працівники прокуратури. Про це Слідству.Інфо повідомили у прес-службі київської прокуратури.

Стягнути з державного бюджету на користь власників магазину «Граф» 25,4 мільйона гривень збитків раніше зобов’язав Господарський суд Києва.

Директор магазину «Граф» Ігор Бриков розповів, що адвокати звернулися до Господарського суду, оскільки у справі щодо пограбування за п’ять років не провели підготовчого засідання.

«Справа вже майже 5 років на стадії підготовчого засідання й ніякого руху немає, тому наші адвокати вирішили звернутися в Господарський суд Києва. І нехай уже прокуратура та Держказначейство думають, як витребувати цю суму збитків з обвинувачених», — пояснив він.

У 2014 році Київська прокуратура проводила досудове розслідування щодо продажу контрабандних ювелірних виробів. У його межах в серпні 2014-го правоохоронці обшукали магазин «Граф». Згідно з ухвалою суду слідчі прийшли вилучати «радіаційно забруднені ювелірні матеріали». У крамниці вони провели понад десять годин: ламали двері, різали сейфи, замовляли в магазин їжу з ресторану й пригощалися алкоголем з бару. Прикраси — нібито радіоактивні — розсовували по кишенях, сумках, пакували в коробки.

Під час обшуку прокурори вимкнули камери спостереження та не пускали до приміщення директора магазину. Як розповідало Слідство.Інфо, виявилося, що одна з камер залишилася ввімкненою: вона зафіксувала, як правоохоронці забирали ювелірні вироби та гроші з сейфа. Нестачу товару відтак підтвердили аудит та інвентаризація.

За місяць столична прокуратура закрила справу, в якій проводили обшуки, через відсутність складу злочину.

У справі про пограбування магазину під час обшуків у 2015 році направили обвинувачення щодо 10 працівників правоохоронних органів. Вона досі перебуває на стадії підготовчого засідання. Один з обвинувачених, старший прокурор Прокуратури Печерського району Києва Віталій Савчук три роки тому через суд поновився на посаді. Відтак, за даними Слідства.Інфо, одразу вийшов у декретну відпустку. Як повідомили в прес-службі прокуратури, Савчук перебуває в декретній відпустці донині.