Київська прокуратура оскаржуватиме рішення про виплату 25 млн грн ювелірному магазину «Граф»

Марія Горбань, Слідство.Інфо

Прокуратура Києва подала апеляційну скаргу щодо рішення про виплату 25,4 мільйона гривень збитків власникам ювелірного магазину «Граф», який у 2014 році пограбували під час обшуку працівники прокуратури. Про це Слідству.Інфо повідомили у прес-службі київської прокуратури.

Стягнути з державного бюджету на користь власників магазину «Граф» 25,4 мільйона гривень збитків раніше зобов’язав Господарський суд Києва.

Директор магазину «Граф» Ігор Бриков розповів, що адвокати звернулися до Господарського суду, оскільки у справі щодо пограбування за п’ять років не провели підготовчого засідання.

«Справа вже майже 5 років на стадії підготовчого засідання й ніякого руху немає, тому наші адвокати вирішили звернутися в Господарський суд Києва. І нехай уже прокуратура та Держказначейство думають, як витребувати цю суму збитків з обвинувачених», — пояснив він.

У 2014 році Київська прокуратура проводила досудове розслідування щодо продажу контрабандних ювелірних виробів. У його межах в серпні 2014-го правоохоронці обшукали магазин «Граф». Згідно з ухвалою суду слідчі прийшли вилучати «радіаційно забруднені ювелірні матеріали». У крамниці вони провели понад десять годин: ламали двері, різали сейфи, замовляли в магазин їжу з ресторану й пригощалися алкоголем з бару. Прикраси — нібито радіоактивні — розсовували по кишенях, сумках, пакували в коробки.

Під час обшуку прокурори вимкнули камери спостереження та не пускали до приміщення директора магазину. Як розповідало Слідство.Інфо, виявилося, що одна з камер залишилася ввімкненою: вона зафіксувала, як правоохоронці забирали ювелірні вироби та гроші з сейфа. Нестачу товару відтак підтвердили аудит та інвентаризація.

За місяць столична прокуратура закрила справу, в якій проводили обшуки, через відсутність складу злочину.

У справі про пограбування магазину під час обшуків у 2015 році направили обвинувачення щодо 10 працівників правоохоронних органів. Вона досі перебуває на стадії підготовчого засідання. Один з обвинувачених, старший прокурор Прокуратури Печерського району Києва Віталій Савчук три роки тому через суд поновився на посаді. Відтак, за даними Слідства.Інфо, одразу вийшов у декретну відпустку. Як повідомили в прес-службі прокуратури, Савчук перебуває в декретній відпустці донині.

ми в соцмережах

напишіть нам