Новопризначений командувач Національної гвардії України Микола Балан в період Революції Гідності очолював внутрішні війська МВС у Криму, а його дружина володіє квартирою в Ялті.

Президент Володимир Зеленський 13 червня призначив нового командувача Національної гвардії України. Микола Балан після звільнення Юрія Аллерова у травні 2019-го виконував обов’язки очільника НГУ.

50-річний Микола Балан пройшов офіцерські посади від командира взводу до начальника управління Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України, яке до анексії Криму розміщувалося у Сімферополі.

Генерал-лейтенант Національної гвардії України Микола Балан. Фото: http://ngu.gov.ua

Під час протестних дій Євромайдану внутрішні війська з півострова, як і з усієї України, стягували до Києва. У ЗМІ збереглася заява Балана з того часу. Вона датована груднем 2013-го року. Будучи керівником кримського управління він тоді повідомляв, що на Майдан у Київ вирушили бійці кількох підрозділів з Сімферополя та селища Краснокам’янка — нібито для охорони громадського порядку.

У квітні 2014 року Балана призначили заступником командувача Нацгвардії. Згідно з декларацією про доходи, з травня 2014 року Микола Балан користується квартирою майже на 90 квадратів у Софіївській Борщагівці, якою володіє Нацгвардія.

Дружині військового Ірині Балан з 2013 року належить квартира в Ялті. Балан з дружиною мають у власності два автомобілі: Toyota Land Cruiser 2008 року та Hyundai Accent 2012 року випуску.

За 2018 рік Микола Балан заробив понад 800 тисяч гривень. 267 тисяч отримала його дружина Ірина, яка працює в одному з відділів Нацгвардії. Готівкою новий очільник НГУ зберігає 150 тисяч гривень та 8 тисяч доларів.