Марія Горбань, Слідство.Інфо
Екс-нардепу від «Батьківщини» та голові правління компанії «Енергомережа» Дмитру Крючкову повернули закордонний паспорт, після чого він полетів до Німеччини. Це Слідству.Інфо підтвердив адвокат Крючкова Олександр Лисак.
Крючкова підозрюють у завданні збитків державі на понад 346 мільйонів гривень.
«Задовольнили клопотання і Дмитру Крючкову видали закордонний паспорт. Прокурор дозволив йому виїхати за кордон», — сказав адвокат.
Юрист заперечив повідомлення ЗМІ, що Крючков нібито втік за кордон. За словами Олександра Лисака, його підзахисний виїхав до Німеччини тимчасово й уже незабаром повернеться в Україну.
«Він не втік до Німеччини, це неправда. Повернеться цього тижня», — прокоментував він Слідству.Інфо.
Напередодні сам Крючков розповів, що має також паспорт політичного біженця.
«Це міжнародний паспорт. Він виданий РФ, але за погодженням з європейською стороною. Просто я перебував на той момент на території РФ. Це паспорт для переміщення між кордонами — я без віз перетинаю кордон … Повертаючись в Україну, під присягою суду Німеччини я відмовився від прав, які дають цей статус і паспорт. Це була вимога німецької сторони», — сказав він.
За даними «Схем», екс-депутат від «Батьківщини» Дмитро Крючков через керовану ним компанію «Енергомережа» організовував у 2015 році схеми виведення коштів з державних обленерго в інтересах бізнесменів Ігоря і Григорія Суркісів, а також народного депутата з фракції БПП Ігоря Кононенка.
Екс-нардепа затримали ввечері 15 квітня в аеропорту «Бориспіль». Напередодні його екстрадували з Німеччини. Крючкова затримали в Баварії торік у квітні на підставі міжнародного ордера на арешт.
Дмитра Крючкова взяли під варту 17 квітня з можливістю внесення застави — 7 мільйонів 11 тисяч гривень. Хоча прокурори САП клопотали про майже в 50 разів більший розмір застави — понад 346 мільйонів гривень.
Тоді очільник САП Назар Холодницький повідомляв Слідству.Інфо про наміри оскаржити заставу, оскільки 7 мільйонів — занадто мала застава, яка не гарантувала б, що підозрюваний не буде переховуватися від офіційного слідства.
Під час судового засідання екс-депутат Крючков розповів, зокрема, що очільник НАБУ Артем Ситник нібито отримував «неправомірну вигоду» — 500 тисяч доларів. Чого саме стосувався хабар, Крючков не уточнював, однак сказав, що повідомляв про це ГПУ. Сам Ситник назвав слова Крючкова «способом захисту».
Дмитра Крючкова випустили з-під варти 22 квітня. Заставу за нього вніс його адвокат Олександр Лисак. Київський апеляційний суд Апеляційний суд не змінив розмір застави за нього.