Марія Горбань, Слідство.Інфо

Європарламент на сесії 12 березня більшістю голосів ухвалив резолюцію про перегляд політичних відносин між Росією та ЄС, а також проанонсував нові санкції проти РФ. Про це повідомляє OCCRP.

«Росія більше не може вважатися стратегічним партнером, а колишні відносини неможливі, поки російська влада повністю не виконає Мінські угоди та не відновить територіальну цілісність України», — йдеться в проекті резолюції Європарламенту.

Євродепутати також відзначили в резолюції незаконну фінансову діяльність Росії, відмивання грошей «та інші засоби ведення економічної війни» з боку російського уряду.

За оцінками Європарламенту, оборот російської незаконної фінансової діяльності становить сотні мільярдів євро. У доповіді підкреслюється, що необхідно припинити всі програми видачі «золотих віз», які дозволяють російським олігархам вести її.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Мільярдний офшор російської компанії «Тройка Діалог»: головне з розслідування OCCRP

Серед інших причин розриву відносин назвали значне погіршення ситуації з правами людини, обмеження прав на свободу поглядів, демонстрація готовності застосувати військову силу проти інших країн, а також заяви, які підбурюють до насильства проти ЛГБТ.

Європарламентарі повідомили, що ЄС повинен бути готовий до нових санкцій проти Росії, які спрямують проти окремих осіб. Однак санкції повинні відповідати загрозам, що йдуть від РФ.

(Головне фото — будівля Європарламенту в Страсбурзі (Франція), 21 вересня 2016 року. Фото Сомер Ірина / УНІАН)