Судді Конституційного суду більшістю голосів проголосували за звільнення Станіслава Шевчука з посади голови суду та судді Конституційного суду. Рішення підтримали 12 суддів з 18-ти.

Про це повідомляє Bihus.info з посиланням на власні джерела в Конституційному суді.

Як зазначає видання, підставою звільнення Шевчука став висновок комісії з регламенту й етики.

«Комісія дійшла висновку про наявність підстав для звільнення Станіслава Шевчука з посади судді Конституційного суду у зв’язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим та системним нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України та виявило його невідповідність займаній посаді», — йдеться в документі.

Згідно з уривком з висновку, який наводить dt.ua, Шевчук видавав незаконні розпорядження, політизував діяльність Конституційного суду і його голови, ігнорував права суддів та порушував конституційні гарантії.

Ще однією ймовірною причиною звільнення Шевчука видання називає вплив на нього рідного брата Руслава Одда.

Станіслав Шевчук прийняв присягу судді Конституційного Суду у 2014 році. У лютому 2018-го його обрали головою Конституційного Суду.

Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук, у Києві, 20 квітня 2018 року. Синиця Олександр / УНІАН

Наприкінці лютого Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення. Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості.

У квітні народний депутат Єгор Соболєв повідомляв, що Конституційний суд може визнати неконституційним і скасувати закон, який передбачає кримінальну відповідальність для держслужбовців за неподання декларації. Саме Шевчука Соболєв називав відповідальним за ймовірне рішення про скасування закону.

Тим часом, як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на джерело, новою головою Конституційного суду стане Наталія Шаптала.