Марія Горбань, Слідство.Інфо

Агентство з виявлення, розшуку та менеджменту активами (АРМА) оголосило новий конкурс на управління майном резиденції президента-втікача Януковича «Межигір’я». Про це Нацагентство повідомило на своїй сторінці у Facebook.

«Межигір’я» — це понад 140 гектарів землі, 90 будівель, зоопарк, кілька ставків і поле для гольфу. Колишню резиденцію Януковича називають «музеєм корупції».

Уперше АРМА оголосила конкурс на управителя «Межигір’ям» іще в листопаді минулого року, й відтоді тричі продовжувала. Однак на останньому етапі заявки на відбір управителів «Межигір’ям» подали тільки чотири компанії.

Тепер, як повідомляє АРМА, умови конкурсу спростили: «Щоб мотивувати бізнес активніше брати участь у цьому конкурсі, Агентство значно спростило умови участі в ньому», — йдеться в повідомленні Нацагентства.

АРМА передасть в управління все майно резиденції, арештоване Печерським райсудом, а також корпоративні права ТОВ «Танталіт» (компанії, до якої, за інформацією медіа, причетний народний депутат Сергій Клюєв — брат колишнього голови Адміністрації Януковича Андрія Клюєва). Щоправда, з корпоративними правами «Танталіту» новий управитель отримає й борг компанії, який повинен буде погасити. За даними YouControl, це понад сім мільйонів гривень.

Очільник АРМА Антон Янчук розповів, що тепер Нацагенство робитиме акцент не на отриманні прибутку управителем, а на утриманні майна резиденції.

«У новому конкурсу ми зняли вимогу надавати прогнози прибутків. Акцент має бути на якості утримання майна», — сказав він.

Також відтепер кожен учасник конкурсу погоджуватиметься, що інформацію з його заявки можуть оприлюднити. На прозорості конкурсу, зокрема, наполягали журналісти.

Компанії можуть подавати заявки до 5 квітня. За умовами, переможець конкурсу повинен буде власним коштом оцінити майно «Межигір’я», а також застрахувати свою професійну відповідальність на суму майже 4,2 мільйона гривень (1000 мінімальних зарплат) або надати АРМА банківську гарантію на понад 2 мільйони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми можемо піти, але що залишиться від «Межигір’я» за два дні?» — комендант резиденції