Марія Горбань, Слідство.Інфо

Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) продовжило конкурс на управління резиденцією президента-втікача Віктора Януковича «Межигір’я». Про це агентство повідомило на своєму сайті.

Компанії можуть подавати заявки до 17 травня.

Востаннє АРМА продовжувала конкурс на початку березня — до 5 квітня. Учасниками тоді стали три компанії. Дві з них брали участь й у попередньому конкурсі — приватне підприємство «Гаянський Геннадій Григорович» та громадська організація «НПУ «Межигір’я», яка вже п’ять років доглядає за резиденцією. Новим учасником стала «Скомпані», керівник якої, ймовірно, був помічником нардепа Євгенія Мураєва.

Уперше АРМА оголосила конкурс на управителя «Межигір’ям» іще в листопаді минулого року, й відтоді тричі продовжувала. Однак на останньому етапі заявки на відбір управителів «Межигір’ям» подали тільки чотири компанії.

Тепер, як повідомляє АРМА, умови конкурсу спростили. АРМА передасть в управління все майно резиденції, арештоване Печерським райсудом, а також корпоративні права ТОВ «Танталіт» (компанії, до якої, за інформацією медіа, причетний народний депутат Сергій Клюєв — брат колишнього голови Адміністрації Януковича Андрія Клюєва). Щоправда, з корпоративними правами «Танталіту» новий управитель отримає й борг компанії, який повинен буде погасити. За даними YouControl, це понад сім мільйонів гривень.

Також відтепер кожен учасник конкурсу погоджуватиметься, що інформацію з його заявки можуть оприлюднити. На цьому, зокрема, наполягали журналісти, які назвали перший конкурс непрозорим.

«Межигір’я» — це понад 140 гектарів землі, 90 будівель, зоопарк, кілька ставків і поле для гольфу. Колишню резиденцію Януковича називають «музеєм корупції».

Головне фото — страуси в «Межигір’ї», село Нові Петрівці (Київська область), 24 червня 2016 року. Фото Іванов Олексій / УНІАН