Марія Горбань, Слідство.Інфо

Згідно з рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Громадської ради міжнародних експертів 22 січня конкурс до Вищого антикорупційного суду залишили ще п’ятеро кандидатів. Слідство.Інфо продовжує слідкувати за перебігом конкурсу до Антикорсуду. Під час попередніх засідань експерти виключили вісім і десять кандидатів.

Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Василь Гончарук імовірно приховує майно. Зокрема, від 2015 року суддя має право на користування автомобілем Toyota Camry 2013 своєї сестри, повідомляє «Українська правда». Сестра працювала у Свинарській сільській раді, де батько кандидата є депутатом. Також міжнародні експерти поставили під сумнів участь у конкурсі кандидата Гончарука через імовірне втручання в автоматичну систему розподілу справ.

Суддя Буського райсуду Львівської області Ігор Кос не задекларував жодного нерухомого майна. Його дружина у 2017 році задекларувала право користування квартирою сестри Галини Сеник, яку та придбала лише роком раніше. Водночас право володіння на квартиру дружина судді отримала тільки за два тижні до того, як передала в користування сестрі. Аналітики сумніваються, чи мала Галина Сеник кошти для купівлі квартири, адже згідно з досьє працює сімейним лікарем у лікарні Львова.

Теща судді Апеляційного суду Івано-Франківської області Андрія Малєєва Людмила Булієно набула у 2013 році право власності на квартиру на 57 квадратних метрів в елітному житловому комплексі Києва. Вартість житла — щонайменше 75 тисяч доларів. За даними анкети кандидата, його теща — пенсіонерка, яка раніше працювала лікарем-педіатром у місцевій лікарні, а отже навряд чи могла собі дозволити таку покупку.

Раніше журналісти «ловили» суддю на неетичних і сексистських дописах у соцмережах.

Адвокат Василь Постульгабенефіціар п’яти компаній, однак за 2017 рік не задекларував жодного прибутку, лише 150 тисяч гривень доходів дружини, з яких 116 — «негрошовий подарунок від іноземного громадянина». Також Василь Постульга володіє 13 ділянками в Київській області.

Науковець Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Валерій Станіславський за 2017 задекларував близько 244 тисяч гривень, а в попередні — приблизно 163 та 150 тисяч. Як повідомили експерти, таких доходів недостатньо для придбання автомобілів Mercedes B-class, вартістю щонайменше 300 тисяч гривень. Матір Станіславського — пенсіонерка — за 2009-2016 роки стала власницею нерухомості та земельних ділянок. Як повідомили експерти, її офіційний дохід за 2010-2015 роки — близько 90 тисяч гривень.

У конкурсі залишилися Ольга Саландяк, Валерія Чорна, Маркіян Галабала та Сергій Бондар. Вони повинні пройти співбесіди, які розпочнуться з 30 січня.