Марія Горбань, Слідство.Інфо

Незадекларований позашляховик, подарунок 1 мільйон гривень від батька-пенсіонера та підозра в отриманні хабара. Зокрема, такі дані щодо кандидатів до Антикорсуду стали відомі Вищій кваліфікаційній комісії суддів та Громадській раді міжнародних експертів. На спільному засіданні 24 січня вони включили ще 8 учасників конкурсу. Таким чином конкурс загалом залишили вже 40 кандидатів. Кого і чому експерти визнали недоброчесними цього разу — в нашому матеріалі.

Двоє кандидатів до Вищого антикорупційного суду — Руслан Бондарчук та Мар’ян Головчак — самі вирішили припинити участь у конкурсі.

Суддя у відставці Олеся Ковтуненко зазначила, що придбала автомобіль Lexus за 100 тисяч гривень, хоча його ринкова вартість — мінімум 25 тисяч доларів. Низьку ціну кандидатка пояснила тим, що автомобіль потребував ремонту двигуна, однак документів на підтвердження не надала.

Суддя Ленінського райсуду Миколаєва Юрій Крутій раніше брав участь у конкурсі до Верховного Суду, однак отримав негативний висновок Громадської ради доброчесності. Вони звернули увагу на численні випадки, коли суддя забороняв журналістам бути присутніми на відкритих судових засіданнях і фіксувати їх. Окрім цього, суддя Крутій склав 349 документів російською мовою, які є в Єдиному реєстрі судових рішень.

Адвокатка Тетяна Круценко з Одещини за останні 20 років офіційно заробила 77 тисяч гривень. Разом з колишнім чоловіком і батьком родина з 1998-го по 2018 роки заробила близько 400 тисяч гривень. Експерти звернули увагу на майно сім’ї — будинок за 600 тисяч гривень, дві земельні ділянки та незавершене будівництво в Одеській області. Круценко пояснила, що майно їй допомогли придбати батьки, які начебто довго відкладали гроші.

Рівненського суддю Андрія Сала запідозрили в приховуванні майна. Місцеві медіа у травні повідомили про викрадення автомобіля BMW X5, яким суддя Сало користувався, але не вказав у декларації. Право власності на автівку, ймовірно, належить батькові судді — Богданові Салу. Згідно із законом, суддя був зобов’язаний задекларувати позашляховик.

Керівник власного адвокатського бюро Сергій Федяєв отримав у подарунок 1 мільйон гривень від батька-пенсіонера, який раніше працював майстром в училищі. Сам же адвокат заробив за 2017 рік лише 15 тисяч гривень, повідомляє «Українська правда».

Суддю Коломацького райсуду Харківської області Андрія Яковенка підозрюють в отриманні хабара. За даними слідства, у червні 2013 року суддя вимагав й отримав хабар у власному кабінеті за винесення позитивного рішення. Кримінальна справа щодо Яковенка вже кілька років слухається в суді.

Таким чином, із дев’яти учасників конкурсу, яких експерти розглядали на цьому засіданні, залишився тільки суддя Господарського суду Дніпропетровської області Володимир Воронько.

Наступне засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Громадської ради міжнародних експертів відбудеться 28 січня.