Дмитро Реплянчук, Слідство.Інфо

Екс-начальник карного розшуку Києва Леонід Курята, якого прокуратура підозрює в організації умисного вбивства поліцейських у Княжичах та перевищенні службових повноважень, очолив поліцію прифронтового міста Бахмут на Донеччині.

Курята керував спецоперацією 4 грудня 2016 року у Княжичах, де внаслідок перестрілки загинули п’ятеро правоохоронців. Про це йдеться у розслідуванні Слідства.Інфо “Стрілянина у Княжичах: як спецоперація перетворилася на трагедію”. Куряту офіційно призначили на посаду начальника поліції Бахмута 15 листопада 2018 року.

“Враховуючи, що Курята Л.Л.  має значний досвід роботи, у тому числі й на оперативних та керівних посадах, у Національній поліції прийнято рішення про призначення його […] на посаду начальника Бахмутського відділу поліції”, – йдеться у відповіді поліції на запит Слідства.Інфо.

Леоніда Куряту звільнили внаслідок службового розслідування у січні 2017 року. Він оскаржив це рішення, і в грудні 2017-го Окружний адмінсуд Києва вирішив поновити його на посаді в Київській поліції. А в кінці 2018 року голова національної поліції Сергій Князєв відправив Куряту на службу у прифронтову зону.

Слідство.Інфо отримало унікальні записи телефонних переговорів між Курятою та іншими керівниками спецоперації у Княжичах. Записи допомогли з’ясувати нові обставини трагедії та скласти хронологію подій тієї ночі.